wikipad

 

Jak już było ostatnio wielokrotnie wspominane, powstaje sporo urządzeń, których producenci są dla naszej części androidowej społeczności dość mało znani, a które to posiadają bardzo często świetne możliwości za przystępną cenę. Jeżeli ktoś jest wystarczająco odważny, może stać się posiadaczem naprawdę dobrego sprzętu – z tą tylko różnicą, że bez markowego loga jednej z czołowych firm.

Już wiosną na rynku pojawić się ma będący właśnie takim sprzętem WikiPad 3D, który jednak oprócz nazwy nie ma nic wspólnego z popularną Wikipedią – posiada za to bardzo kuszącą specyfikację.

8-calowy tablet ma pracować na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich, oferując niesamowitą rozdzielczość ekranu wynoszącą 1920×1080 pikseli i 8 GB wbudowanej pamięci, rozszerzalnej do 64 GB za pomocą kart microSD. Szczegóły dotyczące np. procesora czy dostępnej ilości pamięci RAM nie zostały jeszcze ujawnione.

Jednak nie tylko wyżej wymienione parametry stanowią o atrakcyjności tego produktu. Według producenta, WikiPad ma zapewniać możliwość wyświetlania treści 3D bez potrzeby zaopatrzenia się w dodatkowe okulary czy inny tego typu sprzęt. Będzie to zatem jeden z pierwszych tabletów oferujących tego typu technologię, a na pewno pierwszy wyposażony w Androida 4.0. Dodatkowo, ma on oferować wsparcie dla bardzo wielu formatów klipów wideo.

Oprócz tego, urządzenie będzie można z łatwością przekształcić w mobilną konsolę do gier, za pomocą dołączanego w zestawie specjalnego docka, zawierającego dwie gałki analogowe, krzyżak oraz kolorowe przyciski funkcyjne – a wszystko to znane chociażby z popularnych kontrolerów do gier występujących w konsolach stacjonarnych. Problemu nie powinno stanowić też opcjonalne przesłanie obrazu z gry na telewizor, co ma być łatwo osiągalne za pomocą wbudowanego złącza miniHDMI.

wikipad-dock

wikipad-in-hands

O ile nie została jeszcze podana potencjalna cena urządzenia, to jest wysoce przypuszczalne, iż stanie się ono własnością wielu użytkowników, kochających mobilny wymiar grania czy też maniaków przenośnego kina – szczególnie w trójwymiarze.

A czy Was zainteresowała ta hybryda konsoli i odtwarzacza do filmów, zamknięta w niewiekiej poręcznej obudowie? Zapraszam do wyrażania swoich opinii.

Źródło: Androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.