ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android w prawdziwych trzech wymiarach- Sensics SmartGoggles

Autor: Adam Bialic Kategoria: Newsy

Gry, rozszerzona rzeczywistość, trójwymiarowe media, dzięki produktowi firmy Sensics o dźwięcznej nazwie Natalia, możemy wskoczyć w sam środek komputerowego świata. Gogle kontrolujemy przez własny ruch, możemy obracać się o 360°, a do obsługi interfejsu wykorzystamy ruch naszych rąk rejestrowany przez wmontowane kamery.

Sprzęt wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor 1,2GHz wraz z akceleratorem grafiki 3D, ma wbudowany 1GB pamięci, do rozszerzenia poprzez slot kart. Zastosowano dwa wyświetlacze  OLED 1280×1024. Do łączności wykorzystywane są WiFi i Bluetooth. Najważniejsze jednak jest to, że zaimplementowano tu, w pełni funkcjonalnego, Androida 4.0 ICS. Możemy korzystać z urządzenia jako kontrolera dla konsoli, komputera, smartfona, ale też jako niezależnej platformy.

Pamiętam jak lata temu, będąc jeszcze w podstawówce, miałem okazje korzystać z protoplasty takiego rozwiązania. Chwila gry w Doom była wtedy dla mnie ogromnym przeżyciem, nie specjalnie przeszkadzała mi nawet beznadziejna grywalność. W przypadku Natalii mamy rozwiązanie podobne do Kinect połączone z goglami 3D. Uważam, że to może być ogromny sukces, a Wy jak myślicie?

Źródło: reghardware.com

Sprawdź najnowsze wpisy