Elektryczny Bentley już niedługo będzie jedynym, który będzie opuszczał fabryki firmy. Wprawdzie nie stanie się to w ciągu najbliższego roku, ale dziesięciolecia. Nie zmienia to jednak tego, że to już kolejna firma z branży motoryzacyjnej, która stawia na pojazdy elektryczne. I to coś, do czego powoli trzeba się zacząć przyzwyczajać. Jakie dokładne plany ma Bentley?

Bentley przerzuca się na elektryczne samochody

Bentley Continental GT V8
Bentley Continental GT V8

Najbliższe lata mogą być bardzo ciekawe w branży motoryzacyjnej. Ostatnio mogliśmy zobaczyć pierwszego elektrycznego Hummera EV, a to znak, że nawet najbardziej legendarne pojazdy można stworzyć w nowej formie. Takiej, która ma być bezpieczniejsza dla środowiska naturalnego, a przynajmniej bezpieczniejsza, niż samochody z silnikami spalinowymi. Hummer EV do General Motors nie będzie jedynym przykładem legendarnej marki, która rezygnuje z klasycznego napędu na rzecz elektrycznego. Mamy już Forda Mustanga Mach-E czy Porsche Taycan, a firmy dopiero zaczynają się rozkręcać. I jedną z takich firm będzie właśnie Bentley, który ogłosił swój program Beyond 100.

Bentley zapowiedział, że zamierza porzucić produkcję klasycznych, silnikowych pojazdów i przerzucić się na elektryczne do 2030 roku. Jednak pierwsze pojazdy, które będą zapowiadały nadchodzące zmiany, pojawić się mają znacznie wcześniej. Pierwsze hybrydy plug-in mają zostać zaprezentowane już w przyszłym roku. Od 2023 każdy z pojazdów w ofercie ma być już także dostępny w wersji hybrydowej. Pierwszy w pełni elektryczny Bentley ma zostać pokazany w 2025 roku, a na rynku zapewne pojawi się w 2026.

Zobacz też: Zdjęcia Google z nowością, która nie spodoba się… nikomu.

Od 2026 roku w ofercie firmy mają być już tylko pojazdy hybrydowe lub w pełni elektryczne. Trochę trudno wyobrazić sobie, jak będzie to wyglądało. Szczególnie że mówimy o firmie, która słynie z potężnych silników w swoich pojazdach. Bentley zapowiada jednak, że klienci nie odczują zbytniej różnicy, jeżeli chodzi o możliwości nowych, już elektrycznych samochodów.

Źródło: Bentley

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.