bezprzewodowe słuchawki odkurzacz

Odkurzacz do bezprzewodowych słuchawek – Japonia to piękny kraj

2 minuty czytania
Komentarze

Powstał odkurzacz do bezprzewodowych słuchawek, a raczej do tego, by po takie słuchawki sięgać. I choć może brzmieć to dość nieprawdopodobnie, to jednak zapotrzebowanie na taki sprzęt jest bardzo duże. Przynajmniej w Japonii, gdzie będzie się go wykorzystywało… na peronach. Nowoczesna problemy potrzebują nowoczesnych rozwiązań.

Odkurzacz do bezprzewodowych słuchawek

odkurzacz do słuchawek bezprzewodowych
Po lewej stara metoda, po prawej odkurzacz / Fot. JapanTimes

Coraz większa liczba producentów ma w swojej ofercie bezprzewodowe słuchawki. Rozpiętość cenowa takich sprzętów jest ogromna. Można je kupić już za około 150 złotych, ale też za kilka tysięcy. Niezależnie od tego, który model się posiada, zawsze takie słuchawki można zgubić. Jest tego świadom Samsung, który wypuścił aplikację SmartThings Find. Z jej pomocą można będzie odnaleźć bezprzewodowe słuchawki producenta, jeżeli te gdzieś się nam zapodziały. Co jednak w sytuacji, kiedy jedna z takich słuchawek wypadła nam z ucha i potoczyła się gdzieś, gdzie nie możemy jej dosięgnąć? Tutaj z pomocą może przyjść odkurzacz do bezprzewodowych słuchawek, który stworzył Panasonic.

Oczywiście sprzęt może posłużyć też do podnoszenia innych, małych przedmiotów, ale z powodzeniem korzysta się z niego w Japonii, gdy komuś wypadła słuchawka. Okazało się bowiem, że w okresie od lipca do września, na 78 japońskich peronach zanotowano aż 950 przypadków, gdzie słuchawka wypadła na torowisko. Duże skupiska ludzi, tłok czy po prostu chwila nieuwagi i ma się spory problem. Bezprzewodowe słuchawki, które wypadają pasażerom na torowiska, stanowią już jedną czwartą wszystkich przypadków tego typu. Postanowiono więc ten problem rozwiązać, a taki odkurzacz do małych przedmiotów powinien sprawdzać się idealnie.

Zobacz też: Zdjęcia Google z płatnym dostępem? Szykują się zmiany.

Nie jest to tylko wymysł Japończyków, ale odpowiedź na faktyczny problem. Zapewne wiele osób chciałoby od razu zeskoczyć na torowisko, by sięgnąć po słuchawkę, a dobrze wiemy, że to wyjątkowo niebezpieczne. Dlatego też pracownicy stacji zostali wyposażeni w takie małe odkurzacze.

Źródło: Japan Times / The Verge

Motyw