ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayPal pozwoli wypłacać krytpowalutę

PayPal radzi sobie coraz lepiej – pandemia mu służy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Drug fala pandemii sprawiła, że PayPal spotkał się z jednym z najsilniejszych kwartałów w swojej historii. Firma ogłosiła, że ma teraz 361 milionów aktywnych kont na swojej platformie. Na podstawie analizy ostatnich 12 miesięcy, PayPal oświadczył, że około 40,1 transakcji płatniczych przypada na każde aktywne konto. Warto tu jednak przypomnieć, że serwis zagroził jakiś czas temu, że będzie pobierał opłaty od nieaktywnych kont. To mogło znacznie zwiększyć przepływ środków za jego pomocą.

Wyniki finansowe PayPal Q3 2020

Wyniki finansowe PayPal Q3 2020

W raporcie z wynikami finansowymi PayPal poinformował o przychodach w wysokości 5,46 mld dolarów. Odnotował także zyski w wysokości 0,86 dolarów za akcję. Jest to wzrost o 25 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 121 procent w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Łączny wolumen płatności wzrósł o 36% rok do roku i wyniósł 247 mld dolarów. Jednym z kluczowych czynników wpływających na przychody był wzrost liczby użytkowników. Firma świadcząca usługi finansowe poinformowała, że w ciągu kwartału uzyskała 15,2 mln nowych aktywnych kont netto (NNA), co stanowi wzrost o 55 procent w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku.

Zobacz też: Spotkanie z Teslą i pneumatyczna robotyka, czyli 10-lecie Centrum Nauki Kopernik

PayPal oświadczył, że spodziewa się wzrostu przychodów od 20 do 25 procent w czwartym kwartale. W roku fiskalnym PayPal spodziewa się dodać 70 mln NNA. PayPal jest jedną z kilku firm, które wykorzystały trwającą pandemię Covid-19. Jako że konsumenci pozostają w domach i coraz bardziej polegają na Internecie przy zakupie towarów, to chętniej korzystają z różnych metod płatności. Analitycy spodziewają się, że będzie to trwało przez cały kwartał świąteczny. W pierwszym kwartale 2021 roku serwis odnotuje spadki względem poprzedniego, jednak i tak powinien zanotować wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy