ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sega Super Game nie tylko dla Microsoftu

Automaty do gier przegrały z pandemią – SEGA podejmuje trudną decyzję

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Automaty do gier w Polsce są kojarzone głównie z latami 90. Jednak w Japonii cieszyły się one niesłabnącą popularnością przez wiele lat. To się jednak w świetle ostatnich wydarzeń zmieniło. Przemysł ten znacznie ucierpiał w czasie pandemii COVID-19. To doprowadziło do tego, że Sega musiała się wycofać. Eurogamer informuje, że firma sprzedała 85,1% udziałów w Sega Entertainment produkującej automaty do gier.

SEGA kończy z automatami do gier

SEGA kończy z automatami do gier

SEGA przewiduje, że mimo tego kroku wciąż będzie się borykać z nadzwyczajnymi stratami. Ruch ten miał je jednak znacznie zminimalizować. Gigant podkreślił, że to wcale nie oznacza zniknięcia jego automatów do gier z salonów. Obecne urządzenia wciąż tam będą obecne. Warto tu na chwilę przystanąć i przypomnieć o pomyśle SEGI dotyczącym grania we mgle w gry z automatów. Można założyć, że plan ten raczej się nie powiódł, skoro firma podjęła tak drastyczne środki.

Zobacz też: Wiadomości Google z funkcją planowania – idealna dla zapominalskich i nie tylko

Mimo że sami tego nie zauważymy, to jest to koniec pewnej epoki. Automaty firmy Sega są ikonicznym elementem japońskiego krajobrazu, do tego stopnia, że pojawiają się w takich grach jak Persona 5. Sega zamknęła już w sierpniu swój legendarny salon gier Akihabara Building 2. Już wtedy można było dojść do wniosku, że to się skończy w ten sposób. Dlaczego jednak ludzie przestali korzystać z automatów do gier? Najprawdopodobniej ze strachu. W wielu tytułach sesje są raczej stosunkowo krótkie i wtedy nadchodzi kolej innego gracza. Gracza, który będzie dotykał tych samych przycisków co poprzednik i manipulował tym samym drążkiem. W normalnych czasach nie budzi to żadnych zastrzeżeń. Jednak podczas pandemii COVID-19 brzmi to, jak prosta droga do zarażenia się tą chorobą. Czy automaty powrócą? To będzie zależało od japońskiego społeczeństwa, kiedy już uporamy się z pandemią.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy