Xiaomi Mi Developers Conference (MiDC) trwa w najlepsze. Podczas tej imprezy chiński gigant technologiczny zaprezentował szereg nowych technologii. Gigant skupia się na niej w dużej mierze na kwestiach fotograficznych. Zaprezentował również nową kamerę teleskopową opracowaną przez zespół badawczo-rozwojowy marki. Prezentuje się ona jak typowy obiektyw zmiennoogniskowy dostępny w tanich cyfrówkach. 

Xiaomi z teleskopowym obiektywem

Xiaomi z teleskopowym obiektywem

Technologia kamery posiada chowaną konstrukcję z teleskopowym obiektywem, który może osiągnąć nawet do 300% wzrost natężenia światła i 20% wzrost przejrzystości. Według Zenga Xuezhonga wiceprezesa Grupy Xiaomi i prezesa działu telefonii komórkowej technologia ta czerpie inspirację z tradycyjnych aparatów. No cóż, jest to bardziej, niż oczywiste, kiedy spojrzymy na tę konstrukcję. Cieszy jednak fakt, że firma to przyznaje. Xiaomi twierdzi, że nowy obiektyw ma dwie główne zalety.

Zobacz też: NIK o samochodach elektrycznych w Polsce: jesteśmy na szarym końcu Europy

Jedną z nich jest duży otwór przysłony, który zwiększa ilość odbieranego światła o 300% względem dotychczasowych konstrukcji. To natomiast może przynieść lepsze efekty w fotografii nocnej. To świetna wiadomość, ponieważ programowa regulacja światłoczułości poprzez podkręcanie ISO generuje masę ziarna, natomiast dłuższy czas ekspozycji wymaga używania statywu, ponieważ prowadzi do poruszonych zdjęć. Większa przysłona niweluje obydwa te problemy. Drugą zaletą jest to, że aparat ten niweluje wpływ drgań, tym samym poprawiając stabilność obrazu. W ten sposób ostrość obrazu zostaje zwiększona o 20%, co pozwala na zrobienie czystego zdjęcia, na które nie ma wpływu nawet drgania ręki podczas wciskania spustu migawki. Xiaomi nie ogłosiło, kiedy technologia zostanie udostępniona, i nie jest jasne, który telefon komórkowy będzie pierwszym, który skorzysta z mechanizmu. Zapowiada się jednak bardzo interesująco.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.