Młodzieżowy szczyt Forum Zarządzania Internetem

Młodzieżowy szczyt podczas Forum Zarządzania Internetem – o czym rozmawiano?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Młodzieżowy szczyt był częścią wydarzenia, jakim jest tegoroczna edycja Forum Zarządzania Internetem. Wydarzenie otworzył Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Młodzi ludzie mieli okazję do podzielenia się swoją wizją przyszłości sieci.

Młodzieżowy szczyt podczas Forum Zarządzania Internetem

źródło: gov.pl

Tegoroczna dyskusja dotyczyła takich zagadnień, jak rozwijanie zdolności w zakresie zarządzania internetem w następnym pokoleniu liderów i ekspertów. Uczestnicy poruszyli również temat wizji edukacji 4.0. Młodzi ludzie rozmawiali o tym, jak łączyć, a nie dzielić w cyfrowym świecie.

Wczorajsze wydarzenie otworzył Marek Zagórski. W Polsce przywiązujemy dużą wagę do przyszłości, także tej internetowej. Kwestie cyfrowe są ważną domeną aktywności nie tylko dla rządu, biznesu i organizacji obywatelskich, ale także młodych i odpowiedzialnych użytkowników sieci – powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Marek Zagórski zaznaczył także, że to właśnie młode osoby używające cyfrowych technologii są bardzo zaangażowane we wszystkie aspekty współczesnego życia.

Czytaj także: Tesla Tequila – alkohol i samochód, czyli to mógł wymyślić tylko Musk

Jednodniowy młodzieżowy szczyt był częścią trwającego właśnie Forum Zarządzania Internetem 2020. To międzynarodowa inicjatywa ONZ. Jej cele to inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu, a także o zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Tegoroczna edycja IGF odbywa się online, natomiast już w przyszłym roku to Polska będzie gospodarzem tej inicjatywy.

źródło: gov.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy