Facebook to największy portal społecznościowy na świecie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś miało się w tej kwestii zmienić. Świetnie radzi sobie również Instagram, który rzecz jasna wchodzi w skład portfolio firmy Marka Zuckerberga. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych to bardzo gorący temat, z czego gigant doskonale zdaje sobie sprawę. Dlatego też ich wyniki poznamy w powiadomieniu, które w odpowiednim czasie pojawi się na Facebooku i Instagramie.

Wyniki wyborów prezydenckich USA poznamy dzięki Facebookowi i Instagramowi

Wyniki wyborów USA Facebook Instagram

Walka o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych trwa w najlepsze. Rywalizują ze sobą ubiegający się o reelekcję Donald Trump i były wiceprezydent Joe Biden. Ciężko powiedzieć, kiedy zostaną zliczone wszystkie głosy i kto zwycięży, ale możemy być pewni, że gdy wszystko stanie się jasne, to o wynikach wyborów prezydenckich dowiemy się na Facebooku i Instagramie. W aplikacjach wyświetli się bowiem specjalne powiadomienie, dokładnie tak jak na powyższej wizualizacji. Wszystko to ma na celu walkę z dezinformacją.

Zobacz także: Profil na Facebooku – jak go uporządkować? Oto najważniejsze kroki

Zanim Facebook zdecyduje się poinformować o tym, kto objął fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, firma dokładnie zweryfikuje informacje w kilku zaufanych źródłach, takich jak m.in. ABC News, CBS News, Fox News, NBC News, CNN i The Associated Press. Niestety na razie nie wiadomo, czy stosowne powiadomienie zobaczą tylko obywatele Stanów Zjednoczonych, czy może wszyscy użytkownicy Facebooka i Instagrama. Jest jednak spora szansa, że sprawdzi się ten drugi scenariusz, bo wyborami w USA interesuje się przecież cały świat.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.