Pojawiła się kolejna aplikacja bankowa w AppGallery, czyli autorskim sklepie Huawei. Tym razem mowa o Nest Bank, który dołącza tym samym do PKO Banku Polskiego, mBanku, Idea Banku oraz Pekao BP. Widać więc, że AppGallery coraz bardziej się rozrasta i ma do zaoferowania znacznie więcej, niż przed kilkoma miesiącami.

Aplikacja bankowa w AppGallery – Nest Bank

aplikacja bankowa Nest Bank w AppGallery
Fot. Nest Bank

Smartfony czy tablety stały się czymś więcej, niż urządzeniami do zapewniania nam rozrywki. Teraz służą także do pracy i wszystkiego, czego można sobie tak naprawdę życzyć. Dlatego ważne jest to, by użytkownicy sprzętów mieli też dostęp do np. swoich kont bankowych. Dlatego też kolejna aplikacja bankowa w AppGallery musiała się pojawić. Nest Bank dołącza więc do puli aplikacji, które już znajdują się w sklepie Huawei i choć na pełną integrację trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, to użytkownicy sprzętów producenta z HMS na pokładzie, będą mieli niedługo większą swobodę w korzystaniu z usług bankowych. Poniżej znajdziecie wypowiedzi przedstawicieli Huawei oraz Nest Banku.

Portfolio aplikacji bankowych w AppGallery rośnie. Pracujemy nad pełną integracją aplikacji Nest Banku z HMS, aby użytkownicy naszych najnowszych urządzeń, w tym flagowego smartfona Mate 40 Pro, mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez aplikację – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zobacz też: Huawei MatePad T10s – jak sprawdza się niedrogi tablet?

W Nest Banku koncentrujemy się na dostarczaniu klientom rozwiązań cyfrowych, które ułatwiają korzystanie z bankowości w pełni online. Chcemy ułatwiać codzienne korzystanie z naszej aplikacji dostosowując ją do najpopularniejszych systemów. Dlatego wspólnie z Huawei udostępniliśmy naszą aplikację w AppGallery i pracujmy nad tym, aby zintegrować ją z Huawei Mobile Services – mówi Łukasz Gajewski, Dyrektor Biura Bankowości Internetowej i Mobilnej w Nest Banku.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.