8558901bdafa9c2f335e0942a2b1c580_large

Niedawno minął rok od sprzedaży przez Sony praw do marki Vaio koncernowi Japan Industrial Partners. Tym samym japoński producent oficjalnie zakończył produkcje laptopów. Od tego czasu Vaio przygotowało nowe wersję laptopów z serii VAIO Fit oraz Pro a ostatnio także Vaio Z.

Tymczasem nowy właściciel marki poinformował o planach wkroczenia firmy na rynek smartfonów. Już 12 marca zadebiutuje pierwszy z nich. Sercem nowego smartfona będzie 64- bitowy czterordzeniowy Snapdragon 410. Wspomagać go będzie 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Do robienia zdjęć posłuży 13 megapixelowy aparat, zaś do autoportretów 5 MPx jednostka. Urządzenie powinno pojawić się z Androidem 5.0.2.

VaioSmartphone

Niestety wygląd urządzenia nie został zaprezentowany. Istnieje tylko koncept oparty o design urządzeń Sony. Firma nie podała także nawet przybliżonej ceny produktu. Jeśli będzie zbyt wygórowana Vaio nie zdoła się przebić na już bardzo „wypchanym” rynku urządzeń mobilnych. Wyraźną zaletą zapewne będzie rozpoznawalność marki na rynku oraz skojarzenia z Sony.

Do niewiadomych dodajmy jeszcze brak jakiejkolwiek informacji o dostępności urządzenia. Jeśli urządzenie zawita tylko na japońskim rynku marka nie zdobędzie dużej popularności.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski