Centrum Nauki Kopernik obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji w weekend odbędą się bezpłatne wydarzenia, poświęcone m.in. Tesli i robotyce. Wszystko będzie transmitowane online, więc pandemia nie przeszkodzi w uczestnictwie w tej niecodziennej inicjatywie.

10-lecie Centrum Nauki Kopernik – co w programie?

Centrum Nauki Kopernik znajduje się w Warszawie i jest miejscem, w którym rozwija się nauka. Są też prowadzone różne działania wspólnie z naukowcami i nauczycielami. To miejsce nie przypomina jednak standardowej instytucji naukowej, o czym przekonał się każdy, kto choć raz je odwiedził. Centrum jest pełne stanowisk i rekwizytów. Dzięki nim zwiedzający (zarówno dzieci, jak i dorośli) mogą sami przekonać się, jak działają np. prawa fizyki.

Program 10. urodzin Centrum Nauki Kopernik prezentuje się następująco:

7 listopada

  • 11.00 – pokaz: bajkowa nauka
  • 14.00 – spacer po Koperniku: pogawędka z jubilatem, szkicowane wspomnienia, urodzinowe zdjęcia, bliskie spotkanie z DNA i jego badaczami, spotkanie z Teslą, jeden z najstarszych eksponatów
  • 16.00 – wizyta w labach: kolorowa chemia, kryminalna biologia, przekorna fizyka i pneumatyczna robotyka
  • 18.00 – pokaz: świetlne show

8 listopada

  • 11.00 – pokaz: muzyczne show
  • 14.00 – spacer po Koperniku: naukowe przyjęcie urodzinowe, poszukiwanie prezentów, gra na sztućcach, tworzenie kartek okolicznościowych, zdmuchiwanie świeczek, spotkanie z Einsteinem, przejażdżka z Marią Skłodowską-Curie
  • 16.00 – pokaz urodzinowy
  • 19.00 – pokaz z Planetarium

Czytaj także: Tegoroczny festiwal w Gdyni tylko w wersji online, ruszy specjalna platforma

Podobnie jak 10 lat temu podczas otwarcia Centrum, chcieliśmy zaprosić Was w nasze progi bezpłatnie – czytamy na stronie wydarzenia. Wszystkie punkty programu będzie można zobaczyć na żywo na Facebooku i YouTube.

źródło: kopernik.org.pl, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.