Nowe ikony Google, które pojawiły się jakiś czas temu, mogą denerwować. Gmail, Dysk czy Kalendarz wyglądają trochę inaczej, niż w ostatnich latach. Dobrze wiemy, że człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do pewnych rzeczy, więc nie każdemu podoba się to, że ikony widoczne w zakładkach Chrome są teraz inne. Przy wielu otworzonych kartach można się łatwo pogubić.

Nowe ikony Google – wtyczka, która je zmienia

Restore old Google icons
Restore old Google icons

Jak to bywa w podobnych przypadkach, kiedy dużą grupę osób coś denerwuje, ktoś wymyśla rozwiązanie. Tak było ostatnio z nowym wyglądem Facebooka, który został odgórnie wprowadzony przez platformę. Pojawiła się wtedy wtyczka do Chrome, które ten problem rozwiązywała. Podobnie jest i w tym przypadku, bo stworzono wtyczkę do Chrome właśnie, która zamienia nowe ikony Google na te, do których wielu użytkowników było już przyzwyczajonych. Rozszerzenie nazywa się „Restore old Google icons”, co można przetłumaczyć jako „Przywracanie starych ikon Google”. Sama nazwa dość dokładnie tłumaczy, co dana wtyczka potrafi. I mowa tutaj o ikonach, które widoczne są na karcie przeglądarki.

To może i niewielka zmiana, ale dla wielu może być bardzo istotna. Szczególnie dla tych, którzy bardzo łatwo przyzwyczajają się do konkretnego wyglądu ikon i jakakolwiek zmiana nie wchodzi w ogóle w rachubę. Użytkownicy nie mają wpływu na decyzje Google i nie mogą oczywiście wybrać ikony, którą widzą na karcie przeglądarki. Google od dawna planowało uspójnienie swoich ikon i terazteraz kiedy w końcu się to stało, nie wszyscy są z tego faktu zadowoleni.

Zobacz też: Nowe przeceny w PlayStation Store – co warto kupić?

Sama wtyczka może jednak nie działać idealnie. W Gmail mogą pojawiać się nieprawidłowe powiadomienia odnośnie ilości nieprzeczytanych wiadomości, a Kalendarz nie synchronizuje się dynamicznie. Mowa oczywiście o samych ikonach, a nie działaniu usług Google. Zapewne niedługo zostanie to poprawione. Wiadomo także, że wtyczka ma pojawić się niebawem na Firefox.

Źródło: The Verge / Gizmodo / Restore old icons

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.