ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DJI Mini 2

DJI Mini 2 – nowa wersja drona trafia właśnie do sprzedaży

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

DJI Mini 2 trafił właśnie do sprzedaży w Polsce. Może być ciekawym sprzętem dla tych, którzy zaczynają poważnie myśleć o nagrywaniu filmów z wykorzystaniem drona. Wprawdzie jak przystało na markę, tutaj także sporo trzeba będzie wyłożyć z kieszeni, ale za to dostaje się całkiem sensowne urządzenie. Co ma do zaoferowania nowy dron w wersji mini?

DJI Mini 2

DJI Mini 2
DJI Mini 2

Każdy, kto interesuje się dronami, zna DJI i teraz zapewne czekał na to, aż nowa wersja mini drona pojawi się w sprzedaży. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to DJI Mini 2 nie różni się specjalnie od pierwszej generacji urządzenia. Dalej mówimy więc o bardzo kompaktowym sprzęcie (wymiary 245 x 289 x 56 mm), którego waga (249 gramów) nie powinna sprawiać problemów. Jeżeli chodzi o zasięg, to producent podaje, że sprzęt może oddalić się od pilota na 6 kilometrów. Nieznacznie poprawiono także czas pracy na jednym ładowaniu, który teraz ma wynosić 31 minut (akumulator 2250 mAh). Można więc powiedzieć, że jest to wystarczająca wartość.

Co więc uległo największej zmianie w tym modelu? Sama kamera, która choć dalej ma matrycę 12 Mpix, to teraz potrafi nagrywać filmy w jakości 4K. Moduł aparatu został wyposażony w 3-stopniową stabilizację mechaniczną, co z pewnością ucieszy miłośników podniebnego filmowania. Oprócz nagrywania w jakości 4K (do 30 klatek na sekundę), można oczywiście nagrywać też w FullHD (1920×1080 pikseli do 60 kl./s). Można także skorzystać z zoomu, który w jakości 4K będzie dwukrotny, a w FullHD czterokrotny. Istotną zmianą jest także to, że DJI Mini 2 będzie pozwalał na robienie zdjęć w bezstratnym formacie RAW, czego poprzednia wersja sprzętu nie oferowała.

Zobacz też: Xiaomi Mi Box 4S Pro, czyli nowa przystawka do TV w przystępnej cenie.

Sprzęt korzysta z systemu OcuSync 2.0, który ma zapewnić większą stabilność połączenia. Mini 2 ma być także mniej podatny na podmuchy wiatru. Ile trzeba zapłacić za sprzęt? Ten został wyceniony w Polsce na 2199 złotych. W sprzedaży pojawi się także wersja Combo (m.in. dodatkowe akumulatory czy hub do ładowania), którą wyceniono na 2899 złotych.

Źródło: DJI / MediaExpert

Sprawdź najnowsze wpisy