O ile konferencja prasowa Samsunga na targach CES nie rzuciła dziennikarzy na kolana, okazało się, że koreański producent nie chciał za jednym razem wyjmować wszystkich asów z rękawa. Nieco później bowiem zaprezentowana została seria aparatów cyfrowych zdolnych do połączenia się z urządzeniami będącymi pod kontrolą systemu z Zielonym Robotem.

Samsung przedstawił kilka aparatów wspieranych przez WiFi Direct, pozwalających na bezpośrednie połączenie ze smartfonem / tabletem. Połączenie to, nie tylko pozwala na przeglądanie zawartości aparatu na ekranie urządzenia z Androidem, ale i nawiązanie połączenia 'na żywo'. Zamieszczony na dole link do filmu, pokazuje możliwości takiej interakcji. Na ekranie tabletu można zobaczyć bezpośredni przekaz z aparatu, z wieloma funkcjami (np. zoom) do których mamy dostęp z poziomu ekranu.

 

 

Spróbujmy zatem znaleźć jakieś zastosowanie do powyższej technologii. Pomyślmy przykładowo o robieniu rodzinnej fotografii, wracając nieco w czasie do dopiero co minionych świąt. Zamiast ustawiać samowyzwalacz w naszej cyfrówce i latać jak opętany do aparatu, sprawdzając czy zdjęcie wyszło dobrze, mamy możliwość ustawienia całego zdjęcia za pomocą telefonu, stojąc w miejscu oddalonym nawet o parę metrów.

 

Tutaj link do obiecanego filmu prezentującego możliwości urządzeń Samsunga. Spójrzmy prawdzie w oczy. Opisywane i pokazywane tu możliwości nie należą raczej do tych 'niesamowitych', ale bardziej do tych, które po prostu 'fajnie mieć'.

Uwaga: Drugie zdjęcie, z aparatem i telefonem nie prezentuje urządzenia łączącego się przez WiFi Direct. Aparaty które będą miały taką funkcję, będą miały na końcu nazwy literę „F”. Przykładowo:  WB850F, WB150F, ST200F , itp.

źródło: androinica.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Wojtek Błaszczyk