Od kilku tygodni coraz więcej firm otrzymuje od Stanów Zjednoczonych zgodę na wznowienie współpracy z Huaweiem. Zgodnie z tym, wiodący światowy producent chipsetów Qualcomm potwierdził, że firma złożyła wniosek o licencję na dostawę procesorów dla chińskiego giganta. Informacja ta pochodzi od dyrektora generalnego Qualcomma, Stevena Mollenkopfa, który ujawnił wyniki firmy za rok obrotowy 2020. Zostało jednak potwierdzone, że Qualcomm złożyła wniosek o licencję, ale wciąż jej nie otrzymał.

Qualcomm złożył wniosek o licencję na Huaweia

Qualcomm złożył wniosek o licencję na Huaweia

W ciągu ostatnich kilku tygodni, firmy takie jak Intel, AMD, Samsung Display i Sony otrzymały od rządu Stanów Zjednoczonych pozwolenie na kontynuowanie współpracy z Huaweiem. Jest to ważne wydarzenie dla chińskiego giganta, który obecnie pracuje nad możliwościami utrzymania swojej działalności, ponieważ coraz więcej ograniczeń nakładanych na firmę było dla niej niezwykle dotkliwe. Jak wynika z raportów, ponad 300 firm złożyło wnioski o specjalną licencję. Ta jest niezbędna do dalszego prowadzenia interesów z Huaweiem. Początkowo te nie były wydawane, jednak z czasem coś się zmieniło. Dzięki temu obecnie około jedna trzecia z nich uzyskała licencję.

Zobacz też: Wirtualna edycja BlizzCon 2021 dostępna dla wszystkich za darmo

Ostatnio doniesiono, że Stany Zjednoczone udzielają licencji firmom tak długo, jak długo komponenty dostarczane do Huaweia nie są wykorzystywane w biznesie 5G. Oprócz Qualcomma Samsung Electronics również czeka na zatwierdzenie. To może oznaczać, że smartfony giganta znów dostaną układy Snapdragon. Podejrzewam jednak, że Huawei wolałby, aby odpowiednia licencja trafiła do TSMC. Dzięki temu gigant mógłby wznowić produkcję swoich procesorów z serii Kirin. Nie wiadomo także, czy poluzowanie tych zasad ostatecznie nie doprowadzi do przywrócenia dostępu do usług Google. To jednak wciąż są tylko spekulacje.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.