Gwałtowne przejście na pracę oraz edukację zdalną spowodowały, że laptopy stały się jeszcze bardziej popularne niż dotychczas. Producenci sprzętu wyszli naprzeciw wymaganiom klientów i do swojej oferty dodawali przystępne cenowo notebooki, wystarczające do podstawowych zastosowań. Jednym z nich ma szansę stać się Xiaomi Mi Notebook 14 e-Learning Edition. Co oferuje nowa propozycja chińskiego producenta?

Xiaomi Mi Notebook 14 e-Learning Edition to idealna propozycja dla osób szukających taniego laptopa do nauki zdalnej

Xiaomi Mi Notebook 14

Sercem laptopa jest CPU Intel Core i3-10110U. Jest to jedna z najsłabszych jednostek procesorów należących do serii Intel Comet Lake 10. generacji. Nadal jednak jest to układ czterordzeniowy, który powinien być więcej niż wystarczający do nauki zdalnej. Aby cena Mi Notebook 14 e-Learning Edition nie była zbyt wysoka, Xiaomi zdecydowało się na nie montowanie żadnego dedykowanego układu graficznego. Oznacza to, że za wyświetlanie obrazu odpowiedzialne będzie zintegrowane GPU Intel UHD Graphics 620. Nie pozwoli ono być może na grę w najnowsze tytuły, jednak w przerwach od nauki czy pracy będzie można na spokojnie obejrzeć film w wyższej rozdzielczości lub zagrać w starszą i mniej wymagającą grę. Oprócz tego nowy laptop od Xiaomi może pochwalić się obecnością 8 GB pamięci RAM typu DDR4 o taktowaniu 2666 MHz. Jest to obecnie absolutne minimum, jednak za tak niską cenę nie można oczekiwać zbyt wiele.

Zobacz też: Świetna strategia Dungeons 3 za darmo w Epic Games Store

Xiaomi Mi Notebook 14

Xiaomi Mi Notebook 14 e-Learning Edition posiada również 256-gigabajtowy dysk na złączu SATA III. Nowy laptop chińskiego producenta korzysta z 14-calowej matrycy IPS, która wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Nowość od Xiaomi wyposażona jest w dość podstawowy zestaw portów. Znalazło się miejsce dla 2x USB 3.1 typu A, USB 2.0, HDMI i złącza mikrofonowo-słuchawkowego. Niestety producent nie zdecydował się na wykorzystanie USB typu C. Laptop będzie z pewnością ciekawą opcją dla osób posiadających telefon od Xiaomi. Posiada on bowiem funkcję Mi QuickShare, pozwalającą na wymianę danych z innymi urządzeniami tego producenta. Xiaomi Mi Notebook 14 e-Learning Edition trafił początkowo do sprzedaży w Indiach. Jego cena na tamtejszym rynku wynosi 44999 rupii, co daje około 2300 złotych.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.