Lenovo-K800-2
Lenovo i Intel zdecydowanie zaliczają się do grona producentów, którym zależy na tym, aby przyciągnąć uwagę osób biorących udział w targach CES. Najnowszy smartfon Lenovo K800 przykuł uwagę przede wszystkim rodzajem wykorzystywanego procesora.

Paul Otellini, pełniący funkcję dyrektora generalnego Intela, w trakcie specjalnej konferencji prasowej odniósł się do tego, że osoby związane z branżą sprzętu elektronicznego od dłuższego czasu wyczekiwali na pierwszego smartfona wykorzystującego do pracy procesor zaprojektowany przez Intela.

Lenovo-K800-1
Intel Atom Z2460 jest pierwszym procesorem wykorzystującym architekturę x86, który został zastosowany w przypadku smartfona. Jednostka jest taktowana z częstotliwością 1,6 GHz. Lenovo K800 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1920 x 720 pikseli. Aktualnie systemem operacyjnym jest Android 2.3, jednak cały czas trwają prace nad przygotowaniem Androida 4.0.

Jakie pozytywne efekty będzie nieść ze sobą wykorzystanie procesora Z2460? Intel zapewnia, że nowa jednostka pozwoli na rozwiązanie jednego z najpoważniejszych problemów z jakimi borykają się dzisiejsze smartfony – czas pracy na baterii. Lenovo K800 ma działać dużo dłużej niż pozostałe telefony z Androidem – zabrakło jednak jakichkolwiek konkretów.

Osoby, które są zainteresowane tym telefonem mogą być rozczarowane tym, że będzie on dostępny wyłącznie w Chinach. Nie wiadomo, czy Lenovo zamierza wypuścić kolejny model o identycznej konfiguracji sprzętowej, z tym, że przeznaczony na potrzeby pozostałych rynków.

źródło: LaptopMag / TheNextWeb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula