Smartfony „made by Google” cieszą się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Niestety te urządzenia wyróżnia nie tylko „czysty” Android, a także niedociągnięcia, z jakimi debiutują. Prędzej czy później użytkownicy zawsze znajdują coś na niekorzyść produktów giganta z Mountain View, a w przypadku najnowszego Pixela 5 nie było inaczej. Niemniej jednak Google twierdzi, że szczelina pomiędzy ekranem a ramką w niektórych egzemplarzach, o której pisaliśmy niedawno, nie wpływa na wodoszczelność.

Szczelina pomiędzy ekranem a ramką w Pixelu 5 – Google skomentowało niedociągnięcie

google pixel 5 jakosc wykonania

Wielu użytkowników Pixela 5 boryka się z irytującą szczeliną pomiędzy ekranem a ramką. Nie da się ukryć, że takie niedociągnięcie nie powinno mieć miejsca w żadnym, a już na pewno nie w tak drogim smartfonie. Plus całej sytuacji jest taki, że ten mało estetyczny detal nie wpływa na wodoszczelność urządzenia. A przynajmniej według Google, które odniosło się do sprawy w stylu Apple. W oświadczeniu firmy możemy bowiem przeczytać, że „prześwit pomiędzy ekranem a ramką jest normalną częścią designu Pixela 5”. Klasyczne „it’s not a bug, it’s a feature” wiecznie żywe.

Zobacz także: Oto data premiery serii Galaxy S21. Smartfony zadebiutują dużo wcześniej, niż zwykle

Mimo że z jednej strony Google twierdzi, iż szczelina była zamierzona, bo tak wynika ze słów giganta, to z drugiej wiemy, że niektórzy użytkownicy dostają nowe egzemplarze po wyrażeniu swojego niezadowolenia z tej niewątpliwej wady. Nie da się ukryć, że wygląda to co najmniej dziwnie. Zdecydowanie lepiej, gdyby firma trzymała się jednej wersji – przyznanie się do wpadki nie jest przecież niczym złym.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.