Cybertruck od Tesli to samochód, przy którego wyglądzie nie można przejść obojętnie. Dla jednych jest on pięknym pojazdem. Inni uważają, że wygląda, jakby zaprojektował go pięciolatek, który rzadko widuje samochody. Jeśli o mnie chodzi to jest to świetny przykład lekko kiczowatego retrofuturyzmu sprzed 40 lat. Moim pierwszym skojarzeniem z Cybertruckiem nie jest nowoczesny producent samochodów, a film Kung Fury. Z drugiej strony uwielbiam to krótkometrażowe dzieło sztuki, więc jak dla mnie wszystko jest w porządku. Niestety, to się może wkrótce zmienić.

Tesla zmieni wygląd Cybertrucka

Prezes Tesli, Elon Musk, napisał na Twitterze, że możemy zobaczyć zmieniony wygląd Cybertrucka za około miesiąc. Takie rzucanie półsłówkami jest dla niego bardzo typowym zachowaniem i często za lakoniczną wzmianką kryje się istna rewolucja w jego firmie. Musk nie zdradził żadnych szczegółów na temat nowego wyglądu ani przyczyn w jego zmianach. Możliwe więc, że Cybertuck będzie bardziej… obły. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. Obłych pickupów jest cała masa, a kanciasty Cybetruck byłby czymś o wiele bardziej… odświeżającym.

Zobacz też: Realme Watch S oficjalnie. Wyższa rozdzielczość, większa bateria i SpO2

Jest jednak szansa na to, że zmiany te będą bardzo mało inwazyjne. Na podstawie wcześniejszych zapowiedzi Muska, wiemy, że Cybertruck będzie co najmniej o trzy procent mniejszy i będzie miał lepsze zawieszenie niż wtedy, gdy go ostatnio widzieliśmy. Wysokość progów ma być nieco niższa a linia urządzenia nieco bardziej wyrównana. Możliwe więc, że właśnie o tych zmianach pisał Musk. Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest i od momentu ogłoszenia lekkich zmian w projekcie te nie poszły zbyt daleko. Cybertruck ma swój wyjątkowy charakter i szkoda byłoby go stracić.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.