Według najnowszych informacji Samsung Electronics będzie dostarczał chińskim firmom takim jak Xiaomi, Vivo i Oppo swoje procesory z serii Exynos. Umowa ta ma wejść w życie i obowiązywać w 2021 roku z możliwością przedłużenia. Pierwsze smartfony z układami Samsunga od tych producentów mają się pojawiać już za kilka miesięcy. Czy to oznacza, że flagowce tych firm dla Europy będą w wersji z Exynosem tak jak Samsungi Galaxy S? Oczywiście, że nie. 

Samsung Exynos dla Xiaomi, Vivo i Oppo

Samsung Exynos dla Xiaomi Vivo i Oppo

Według raportu BusinessKorea Samsung planuje dostarczyć swoje procesory do chińskich producentów smartfonów w pierwszej połowie 2021 roku. Układy te będą wykorzystywane w budżetowych seriach smartfonów. Obecnie Qualcomm jest głównym dostawcą układów dla tych producentów w każdym segmencie. Jednak obecność procesorów Exynos w linii budżetowej może przyczynić się do niższych cen smartfonów i większej rozpoznawalności tej marki układów. Warto tu podkreślić, że jak na razie procesory te mogliśmy znaleźć głównie w smartfonach Samsung Galaxy. Chociaż są od tej zasady wyjątki.

Zobacz też: Trackballe żyją i mają się dobrze – Logitech wprowadza na rynek ERGO M575

Oczywiście dotychczasowe procesory Samsunga niekoniecznie cieszą się uznaniem wśród fanów. Warto jednak podkreślić, że na sytuację tą rzutują głównie modele premium, które były wyposażone w autorskie rdzenie giganta. Jednak jeśli chodzi o rozwiązania oparte na rdzeniach ARM Cortex, to tak naprawdę trudno jest coś zarzucić Samsungowi. Przy okazji ruch ten może być sporym problemem dla MediaTeka. Jak na razie to Tajwański producent był głównym konkurentem dla Qualcomma w tej półce cenowej. Obecność Samsunga sprawia, że zacznie się tam robić znacznie ciaśniej. Oczywiście to oznacza większą konkurencję, więc i mocniejszą walkę o klienta. Dzieje się to więc z korzyścią dla nas, konsumentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.