Nierzadko zdarza się, że operator kamery rozprasza się podczas imprez sportowych. Duże emocje, zwłaszcza jeśli sami są fanami sportu, mogą sprawić, że pokazują nam to, co dla nich jest istotne, a nie to, co najważniejsze w meczu. Postanowiono więc rozwiązać ten problem przy pomocy Sztucznej Inteligencji. Jednak lekarstwo okazało się o wiele gorsze od choroby…

AI pomyliła piłkę z głową sędziego

Otóż podczas ostatniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami szkockimi Caledonian Thistle i Ayr United, operator kamery AI wielokrotnie skupiał się na łysej głowie sędziego liniowego, wyraźnie myląc ją z piłką. Co gorsza, nie były to sporadyczne pomyłki podczas meczu. Sztucznej Inteligencji tak bardzo głowa sędziego przypadła do gustu, że rzadko spuszczała ją z oka. Z tego też powodu przegapiła ona nawet strzelenie gola, co raczej nie spodobało się kibicom. Komentator meczu próbował przeprosić za zaistniałą sytuację, chociaż nie miał na nią najmniejszego wpływu. Dodatkowo do wad braku włosów będzie można teraz w sposób w pełni poważny dopisać:

Sztuczna Inteligencja może nas pomylić z piłką.

Zobacz też: Mało miejsca w kuchni? Miniaturowa zmywarka Xiaomi zmieści się w niemal każdej!

Jak widać, operator kamery to zawód, który raczej zbyt szybko nie zostanie wyparty przez komputery. Ewentualnie będzie nakaz posiadania bujnej czupryny podczas meczu. Pozostaje mieć nadzieję, że maszyny na halach produkcyjnych radzą sobie z tym o wiele lepiej. Teraz jest to zabawne, ale urwanie komuś głowy przez maszynę, która się pomyliła, nie brzmi już jak dobry żart. Terry Pratchett lubił pisać, że Sztuczna Inteligencja nigdy nie będzie w stanie pokonać prawdziwej głupoty. I możliwe, że miał rację. Okazuje się jednak, że sztuczna głupota jest w stanie dorównać tej naturalnej. A to oznacza, że Elon Musk może mieć rację i AI rzeczywiście jest czymś, co może nam zagrażać. Albo też dokonałem kosmicznej nadinterpretacji na podstawie tego, że komputer nie odróżnia łysej głowy od piłki podczas meczu.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.