Fundacja Digital Poland poinformowała u uruchomieniu AIPoland. To specjalna platforma do promocji polskiego ekosystemu sztucznej inteligencji. Jej zadaniem będzie wspomaganie współpracy między polskimi i zagranicznymi podmiotami w różnych obszarach, m.in. rozwoju nowych inicjatyw i pozyskiwaniu finansowania.

Platforma AIPoland – szczegóły

Coraz szybciej rośnie sektor sztucznej inteligencji w Polsce. Pojawiają się nowe firmy z tego obszaru, niektóre szukają swojej szansy na rynkach zagranicznych. AIPoland ma pomóc rodzimym przedsiębiorcom w promocji za granicą. Platforma ma ułatwić także pozyskanie partnerów biznesowych polskim firmom oraz chronić wartość intelektualną.

Firmy z branży odnajdą w zasobach platformy przegląd całej polskiej sceny AI. Chodzi o kluczowe fakty, wydarzenia, bazę danych polskich firm, ośrodków badawczo-rozwojowych uniwersytetów, jak również o informacje na temat polityki publicznej i wsparcia rozwoju sztucznej inteligencji. Cała strona jest dostępna w języku angielskim. Ma to związek z ideą promocji firm AI za granicą.

Czytaj także: Już w piątek startuje GovTech Festival – „każdy znajdzie aktywność cyfrową dla siebie”

Digital Poland zauważa, że sztuczna inteligencja ma już wpływ nie tylko na biznes. AI jest obecne w samochodach, telefonach, telewizorach, a także w lodówkach. W związku z rosnącą popularnością tej dziedziny kluczowe jest stworzenie w Polsce solidnych podstaw ekonomicznych i prawnych, zapewnienie polskim firmom wsparcia na rynku międzynarodowym, a także edukacja społeczeństwa w tym kierunku – wyjaśnia Konrad Korzeniewski, partner w butiku innowacji Enky Consulting, współpracującym z Digital Poland w ramach inicjatywy. Platforma jest dostępna pod adresem AIPoland.org.

źródło: Digital Poland

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.