ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
govtech festival

Już w piątek startuje GovTech Festival – „każdy znajdzie aktywność cyfrową dla siebie”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

GovTech Festival wystartuje już w najbliższy piątek i potrwa przez niemal cały listopad. Celem wydarzenia jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata za pomocą m.in. webinarów i warsztatów online. Organizatorzy zachęcają również do przełamywania analogowych barier i zapewniają, że udział w festiwalu jest bezpłatny.

GovTech Festival 2020 – szczegóły

Podczas GovTech Festival zostaną poruszone takie zagadnienia, jak gaming, fake newsy, kodowanie oraz sztuczna inteligencja. Nie zabraknie spotkań online i inicjatyw, których wspólnym celem jest zaangażowanie obywateli, administracji i biznesu w zwiększanie wskaźników cyfryzacji.

Wydarzenie potrwa od 6 do 29 listopada 2020. W trakcie festiwalu będzie można zdobyć tytuł Cyfrowego Wolontariusza. Zainteresowani uczestnicy otrzymają możliwość poznania narzędzi cyfrowych oferowanych przez administrację publiczną (m.in. Profil Zaufany, mObywatel, e-Pit). Inicjatywa Cyfrowy Wolontariusz ma aktywizować młode osoby do wspierania seniorów w korzystaniu z cyfrowych rozwiązań.

Oto najważniejsze inicjatywy, które odbędą się w ramach festiwalu:

  • 6 listopada – webinarium pod patronatem IGF
  • 13-15 listopada – #FakeHunter Challenge z Polską Agencją Prasową, którego celem jest zaangażowanie ludzi w wyszukiwanie, jak również weryfikowanie fake newsów
  • 20-22 listopada – Hackathon dla Miast z Polskim Funduszem Rozwoju
  • 27-29 listopada – HackYeah i Game Jam z Agencją Rozwoju Przemysłu

Organizator festiwalu to GovTech Polska – międzyresortowy zespół działający w  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wydarzenie objęli patronatem Premier Mateusz Morawiecki, Grupa Wyszehradzka, a także Internet Governance Forum 2021.

Czytaj także: Apple podkręca tempo – kolejne nowości 10 listopada

Kalendarz wszystkich inicjatyw w ramach festiwalu znajduje się na stronie internetowej wydarzenia. Tam też będzie udostępniony streaming lub linki do poszczególnych transmisji online.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy