Realme to bardzo lubiana firma, która rośnie w niesamowicie szybkim tempie. Dziś producent pokazał światu swój nowy smartwatch pod postacią Realme Watch S. To bardzo ciekawa ewolucja względem pokazanego w maju Realme Watch. Nie pozostaje nam nic innego, jak mu się dobrze przyjrzeć.

Premiera Realme Watch S

Realme Watch S

Premiera Realme Watch S za nami. Względem poprzednika smartwatch różni się przede wszystkim wyglądem – porzucono kwadratowy design i postawiono na okrągły. Sprzęt ma dotykowy ekran o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 360 x 360 px. Na pokładzie jest też światłoczuły czujnik, który automatycznie dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych w danym miejscu. Nie wiemy dokładnie, ile tarcz ma Realme Watch S po wyjęciu z pudełka, ale firma zarzeka się, że w ciągu najbliższych miesięcy przygotuje ich ponad 100. Koperta zegarka została wykonana z aluminium, a paski stworzono z płynnego silikonu.

Zobacz także: Realme ma co świętować – kolejny kamień milowy przekroczony!

Smartwatch wyróżniają takie funkcje jak m.in. czujnik tętna, monitor Sp02 (nasycenia krwi tlenem) i śledzenie snu. Urządzenie wyposażono też w 16 trybów sportowych.

Realme Watch S tryby sportowe

Rzecz jasna nie zabrakło certyfikatu IP68, zapewniającego wodoszczelność do 1,5 metra. Realme jednak zaznacza, że zegarek nie nadaje się na basen czy pod prysznic. Bateria w urządzeniu ma pojemność 390 mAh, co powinno się przełożyć na około 15 dni działania na jednym ładowaniu.

Realme Watch S – cena i dostępność

Realme Watch S to bardzo tani smartwatch. W Pakistanie wyceniono go bowiem na 14999 rupii pakistańskich, co przekłada się na około 366 złotych. Sprzęt będzie można kupić we wspominanym kraju od 14 listopada z paskami w czterech kolorach: czarnym, zielonym, pomarańczowym i niebieskim. Niestety na razie nic nie wiadomo o jego dostępności w innych państwach.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.