Panujące obecnie na całym świecie warunki nie sprzyjają odbywaniu się żadnych imprez masowych. Nic więc dziwnego, że spora część z organizatorów stara przenieść je do sieci. Podobną decyzję podjął Blizzard, który właśnie poinformował, że przyszłoroczna edycja BlizzCon 2021 odbędzie się wirtualnie. Co więcej, gracze nie muszą wykupić żadnych dostępów, a całość udostępniona zostanie za darmo.

Wirtualny BlizzCon 2021 odbędzie się w lutym przyszłego roku

blizzcon 2021

BlizzCon 2021 ma zastąpić tegoroczną edycję, która została odwołana pół roku temu w związku z panującą na całym świecie pandemią. Z tego też względu, Blizzard postanowił mocno przyspieszyć wirtualną imprezę. BlizzConline 2021 odbędzie się na żywo w internecie, pomiędzy 19 a 20 lutym przyszłego roku. Jak już wcześniej wspominaliśmy, całość będzie udostępniona dla graczy całkowicie za darmo. Na tę chwilę nie wiadomo, czy Blizzard nie zdecyduje się jednak na sprzedaż płatnych biletów. W przeszłości zawierały one przedmioty kosmetyczne do różnych gier wydanych przez firmę i kosztowały nawet 50 dolarów. Jest to całkiem prawdopodobne, bowiem brak normalnego widowiska będzie dla „Zamieci” kosztowny. Dotychczas fizyczne bilety kosztowały 199 dolarów, a na convencie spotykało się corocznie kilkadziesiąt tysięcy fanów z całego świata.

Zobacz też: Pamiętacie kultową Nokię 6300? HMD zamierza wydać jej współczesną wersję

Czy Blizzard szykuje dla swoich fanów dużą niespodziankę, która w ich ocenie nie mogła dłużej czekać? Wszak BlizzCon odbywa się zazwyczaj na przełomie października i listopada. Takie przyspieszenie wirtualnego konwentu może świadczyć o tym, że „Zamieć” chce pokazać efekty prac ostatnich miesięcy. Nie ma jednak co liczyć na pojawienie się nowych tytułów. World of Warcraft: Shadowlands zadebiutuje dopiero za dwa tygodnie, więc jest jeszcze o wiele za wcześnie na zapowiedź nowego dodatku. Fani Starcraft również nie powinni nastawiać się pozytywnie na pojawienie się kolejnej części ich ulubionej gry. Przyszłoroczna konferencja skupi się więc najprawdopodobniej na istniejących projektach. Głównymi atrakcjami będą Diablo IV oraz Overwatch 2, które zostały zapowiedziane w zeszłym roku. Być może Blizzard w końcu ogłosi datę premiery Diablo Immortal, które przechodzi do następnej fazy testów.

Źródło: Oficjalna strona

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.