Submarka Xiaomi Viomi dodała nowy produkt do swojej rosnącej linii gadżetów dla inteligentnych domów. Urządzenie o nazwie Viomi Countertop Dishwasher Sugartrafiło właśnie do crowdfundingu na platformie Youpin. Można je tam wstępnie zamówić za jedyne 999 juanów, czyli około 600 PLN. Warto tu podkreślić, że jest to miniaturowa, ale także bardzo pojemna, jak na swoje wymiary, zmywarka do naczyń.

Miniaturowa zmywarka Xiaomi

Miniaturowa zmywarka Xiaomi

Tak jak sama nazwa wskazuje, zmywarka ma kształt kostki cukru, chociaż jest trochę większa. Ma ona kształt prostopadłościanu o wymiarach 443 × 467 × 441 mm. Urządzenie posiada wbudowany zbiornik na wodę, który można podłączyć do źródła wody lub ją uzupełniać ręcznie. Podobnie sprawa wygląda z brudną wodą po zmywaniu. Rozwiązuje to problem konieczności doprowadzania wody do urządzenia, co może nie być możliwe na przykład w wynajmowanych mieszkaniach, albo kamperach. Chociaż wiele osób ucieszy się z takiego rozwiązania także w swoim domu. Dzięki temu można bowiem zmywarkę elastycznie dostosowywać do różnych scenariuszy bez konieczności modyfikacji dróg wodnych i szafek.

Zobacz też: Microsoft Teams już niedługo pomieści do 1000 uczestników w jednej wideorozmowie

Wedle zapewnień Xiaomi, zmywarka ta jest wystarczająca dla trzyosobowej rodziny. Oferuje ona dużą komorę, która ma pomieścić od czterech do sześciu kompletów naczyń. Urządzenie ma górne i dolne dwuwarstwowe ramiona natryskowe i 16 otworów do płukania i rozpylacz obraca się naprzemiennie w sześciu kierunkach w górę i w dół, z przodu i z tyłu, z lewej i prawej strony. Ciśnienie wody w dyszach wynoszące 11000 Pa zapewnia dokładne czyszczenie zastawy stołowej. Przy okazji zmywarka oferuje temperaturę czyszczenia 75°C. Producent podkreśla, że zmywanie w tak wysokiej temperaturze gwarantuje do 99,99% sterylizacji, która jest porównywalna do działania lampy UV. Urządzenie wspiera również suszenie z technologią PTC3.0. Ta polega na naprzemiennym wdmuchiwaniu gorącego i zimnego powietrza. Samą zmywarką można natomiast sterować za pośrednictwem smartfona przy użyciu dedykowanej aplikacji. Podobnie, jak ma to miejsce w pralce Xiaomi.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.