Jeśli uważasz na swoją prywatność i nie chcesz, aby Google śledziło wszystkie odwiedzane przez Ciebie strony, prawdopodobnie znasz tryb incognito w Chrome. Ten pozwala użytkownikom przeglądarki na nawigację w sieci w prywatnej sesji, uniemożliwiając witrynom dostęp do lokalnych plików cookie, a także usuwając wszystkie tymczasowe dane po zakończeniu przeglądania. W ten sposób chronił on użytkowników. Problem w tym, że Chrome do tej pory nie pozwalał im robić zrzutów ekranu w trybie incognito. Można więc powiedzieć, że chronił także przed użytkownikiem, co już nie ma sensu.

Chrome Incognito ze zrzutami ekranu

Chrome Incognito ze zrzutami ekranu
Fot. Tryb Incognito

W raporcie poświęconym błędom w Chromium możemy znaleźć wzmiankę o tym, że programiści szukają rozwiązania tego problemu. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Przeglądanie w trybie Incognito chroni także przed przechwytywaniem ekranu urządzenia. A właśnie z tego korzystają zrzuty ekranu. Wyłączenie tej funkcji może więc zmniejszyć poziom bezpieczeństwa. Dlatego też programiści zamierzają dodać specjalną flagę, którą będzie należało ręcznie włączyć. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że użytkownicy zrobią to na swoją własną odpowiedzialność.

Zobacz też: Kolejne oszustwo na InPost – tym razem z wykorzystaniem e-Card

Jak na razie nie wiadomo kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Jednak w powinniśmy ją zobaczyć już niedługo. Jej pojawienie się sprawi, że tryb Incognito znacznie zyska na funkcjonalności. W końcu nie raz, kiedy czegoś potajemnie szukamy, chcemy mieć jakiś dowód naszych odkryć. Warto również dodać, że funkcja ta w przyszłości ma się pojawić jako przełącznik w samej aplikacji. Jednak obecnie programiści borykają się z poważnym błędem dotyczącym zależności zewnętrznej. Z tego też powodu dodanie go nie jest obecnie możliwe, aż nie zostanie on naprawiony.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.