ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube przetłumaczy tytuły filmów

Nowy rekord wyświetleń na YouTube. Nie zgadniecie, jaki film został hitem

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na YouTube został ustanowiony nowy rekord wyświetleń. Dotychczas najpopularniejszym wideo na platformie był teledysk do utworu Despacito. Nastąpiła jednak zmiana i teraz największą liczbę odsłon ma… piosenka dla dzieci.

Nowy rekord wyświetleń na YouTube – kto go zdobył?

Najpopularniejszym filmem na YouTube jest teledysk do piosenki dla dzieci Baby Shark. Nagranie zostało stworzone przez południowokoreańską firmę Pinkfong. Na ten moment wideo ma ponad 7 mld 40 mln odtworzeń, a Despacito kilka mln mniej.

Utwór Despacito autorstwa Luisa Fonsiego i Daddy Yankee’ego był najpopularniejszy na YouTube od 2017 roku. Jego dominacja na platformie trwała 1186 dni. Teledysk do utworu Baby Shark opublikowano w 2016 roku. Oryginalny twórca piosenki nie jest znany, ale prawdopodobnie muzyka wywodzi się z przyśpiewek skautów. Wersję, która zdobyła tak wielką popularność, wykonała 10-letnia wokalistka Hope Segoine. Baby Shark zajął 32. miejsce na amerykańskiej listy przebojów Billboard, a także 6. miejsce na listach notowań w Wielkiej Brytanii. Piosenka cieszyła się również uznaniem w social mediach.

Czytaj także: Do sieci trafił polski zwiastun serialu Disney+ „WandaVision”

Niezwykle popularny utwór stał się też jednak obiektem kontrowersji. W ubiegłym roku muzyk Jonathan Wright pozwał Pinkfong twierdząc, że już w 2011 roku nagrał podobną wersję piosenki i podlega ona prawom autorskim. Do tej pory nie wiadomo, jak dalej potoczył się spór. Miesiąc temu prokurator z Oklahomy uznał natomiast, że ciągłe puszczanie Baby Shark to… tortura. Sąd zajmie się aktem oskarżenia wobec trzech byłych strażników więziennych, którzy przez ponad dwie godziny kazali słuchać piosenki więźniom zakutym w kajdanki.

źródło: polsatnews.pl

Sprawdź najnowsze wpisy