ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony program wymiany baterii i trzy duże aktualizacje

Sony ogłasza program wymiany baterii w Xperiach i obiecuje trzy aktualizacje systemu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nokia w zeszłym tygodniu zyskała tytuł najlepszego producenta smartfonów z Androidem. Przynajmniej jeśli chodzi o wparcie użytkowników. Producent ten nie dość, że najdłużej aktualizuje swoje smartfony, jeśli chodzi o system i poprawki bezpieczeństwa, to jeszcze robi to regularnie raz w miesiącu. Ponadto jego procedury testowe są najbardziej rygorystyczne. I to chyba ubodło Sony. Japończycy najwyraźniej postanowili rzucić wyzwanie Nokii w kwestii wsparcia. Miejmy nadzieję, że nie jest to jednorazowy zryw, a całkowita zmiana polityki Japończyków.

Sony — program wymiany baterii i trzy duże aktualizacje

Sony program wymiany baterii i trzy duże aktualizacje

Według chińskiego bloga, ITHome, Sony ogłosiło, że wprowadzi program wymiany baterii dla niektórych swoich starszych modeli smartfonów Xperia. Będzie on dostępny w wybranych regionach, których niestety wciąż nie ma na liście. Miejmy jednak nadzieję, że Europa środkowo-wschodnia również będzie się do nich zaliczała. Producent podał na szczęście listę urządzeń, które biorą udział w projekcie. Składają się z niej głównie flagowce chińskiego producenta:

  • Xperia XZ
  • Xperia XZs
  • Xperia XZ1
  • Xperia XZ Premium
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ3

Zobacz też: Nie tylko James Bond. Filmy z Seanem Connerym, do których będziemy wracać

Źródło ujawnia również, że użytkownicy otrzymają także darmowy kabel USB-C do ładowania oraz 10% zniżki na inne naprawy. Zostało również ujawnione, że Sony obiecało, iż flagowy model Xperia 1 II otrzyma w sumie trzy aktualizacje systemu operacyjnego. Powinna to być zdecydowanie dobra wiadomość dla właścicieli flagowego modelu Sony, ponieważ niektórzy inni producenci, tacy jak Samsung, również zapowiedzieli trzy aktualizacje systemu operacyjnego dla swoich flagowych modeli. Wiele więc wskazuje na to, że producenci przykładają do tej kwestii coraz większą wagę. I całe szczęście. 

Źródło: ITHome

Sprawdź najnowsze wpisy