Już dziś rozpoczyna się światowe Forum Zarządzania Internetem 2020. To 15. edycja tej inicjatywy. W tym roku odbywa się ona w całości online. Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się za rok w Polsce.

Forum Zarządzania Internetem 2020 – szczegóły

Tegoroczne Forum Zarządzania Internetem jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do 6 listopada. W programie znajdują się dyskusje i warsztaty poprzedzające sesje główne. Co ciekawe, ok. połowa wszystkich organizowanych na tym etapie paneli to przedsięwzięcia realizowane przez podmioty z Polski. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. cyfrowe wykluczenia, bezpieczeństwo danych, wpływ pandemii na zachowania użytkowników w sieci. Na stronie Forum Zarządzania Internetem znajduje się rozpiska poszczególnych paneli.

Drugi etap rozpocznie się 9 listopada i potrwa do 17 listopada. Wtedy odbędą się sesje główne, spotkanie liderów wysokiego szczebla, okrągły stół parlamentarzystów, a także sesje tematyczne. Dyskusje będą dotyczyły takich zagadnień, jak rola technologii cyfrowych w sytuacjach kryzysowych oraz wykluczenie społeczne w polityce cyfrowej. Polskę reprezentował będzie m.in. Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Czytaj także: Wymienne panele do PS 5 – Sony „ucisza” firmę, która chciała sprzedawać produkty

Forum Zarządzania Internetem to międzynarodowa inicjatywa ONZ. Jej cele to inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu, a także o zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Wydarzenie odbywa się od 2005 roku. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Kenii, Azerbejdżanie, Indonezji, Turcji, Brazylii, Szwajcarii, Francji, jak również w Niemczech. Gospodarzem przyszłorocznej edycji będzie natomiast Polska. Nasze hasło przewodnie to Internet United. Oznacza ono otwarty, wolny i niepodzielony internet, którego użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności.

źródło: gov.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.