forum zarządzania internetem 2020

Startuje Forum Zarządzania Internetem 2020 – co w programie?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Już dziś rozpoczyna się światowe Forum Zarządzania Internetem 2020. To 15. edycja tej inicjatywy. W tym roku odbywa się ona w całości online. Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się za rok w Polsce.

Forum Zarządzania Internetem 2020 – szczegóły

Tegoroczne Forum Zarządzania Internetem jest podzielone na dwa etapy. Pierwszy rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do 6 listopada. W programie znajdują się dyskusje i warsztaty poprzedzające sesje główne. Co ciekawe, ok. połowa wszystkich organizowanych na tym etapie paneli to przedsięwzięcia realizowane przez podmioty z Polski. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. cyfrowe wykluczenia, bezpieczeństwo danych, wpływ pandemii na zachowania użytkowników w sieci. Na stronie Forum Zarządzania Internetem znajduje się rozpiska poszczególnych paneli.

Drugi etap rozpocznie się 9 listopada i potrwa do 17 listopada. Wtedy odbędą się sesje główne, spotkanie liderów wysokiego szczebla, okrągły stół parlamentarzystów, a także sesje tematyczne. Dyskusje będą dotyczyły takich zagadnień, jak rola technologii cyfrowych w sytuacjach kryzysowych oraz wykluczenie społeczne w polityce cyfrowej. Polskę reprezentował będzie m.in. Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Czytaj także: Wymienne panele do PS 5 – Sony „ucisza” firmę, która chciała sprzedawać produkty

Forum Zarządzania Internetem to międzynarodowa inicjatywa ONZ. Jej cele to inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu, a także o zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Wydarzenie odbywa się od 2005 roku. Poprzednie edycje odbywały się m.in. w Kenii, Azerbejdżanie, Indonezji, Turcji, Brazylii, Szwajcarii, Francji, jak również w Niemczech. Gospodarzem przyszłorocznej edycji będzie natomiast Polska. Nasze hasło przewodnie to Internet United. Oznacza ono otwarty, wolny i niepodzielony internet, którego użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami bez narażania swojej prywatności.

źródło: gov.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy