Google to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio wiele produktów i aplikacji. Jedną z nich jest ta przeznaczona do wysyłania i odczytywania SMS-ów oraz MMS-ów. Dobra wiadomość jest taka, że do Wiadomości zaczyna trafiać funkcja, na którą czekała cała masa osób. To naprawdę kapitalne rozwiązanie, które ułatwi życie wielu użytkownikom.

Wiadomości Google z grupowaniem SMS-ów i MMS-ów

Wiadomości Google kategorie

Wiadomości od Google cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem, na co wskazuje ponad miliard pobrań w Google Play. Pod koniec września pisaliśmy, że do aplikacji zmierza kapitalna funkcja, która pozwoli na grupowanie otrzymanych SMS-ów i MMS-ów. Tak się składa, że nowość jest już udostępniana, choć falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Niemniej jednak w ciągu kilku dni powinna trafić już do każdego użytkownika Wiadomości.

Zobacz także: Kup 2-letni abonament NordVPN 68% taniej i zgarnij nawet 2 lata subskrypcji gratis, póki trwa promocja!

Na górze ekranu głównego widać teraz pięć kategorii: osobiste, transakcje, OTP (hasła jednorazowe), oferty i więcej. Przychodzące wiadomości są automatycznie przypisywane do jednej z nich, co zaprowadza porządek i z pewnością pozwoli łatwiej odnajdywać pożądane SMS-y czy MMS-y. Co ciekawe, nowość można łatwo wyłączyć w ustawieniach. Dobrze, że Google dało użytkownikom wybór. Pod koniec trzeba zaznaczyć, że opisywana funkcja jest jeszcze daleka od ideału. Na szczęście jeśli konkretna wiadomość zostanie dopisana do złej kategorii, można ją przenieść ręcznie do innej. Co więcej, SMS-y można nawet przekazywać do Google w celu ulepszenia algorytmu kategoryzującego wiadomości.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.