ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A510 z Tegrą 3 i Androidem 4.0

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

a510_01
Jednym z pierwszych tabletów zaprezentowanych w trakcie targów, odbywających się w Las Vegas był Acer Iconia Tab A700. Okazuje się, że to nie koniec nowości, jakie przygotował tajwański producent – kolejnym tabletem, który wkrótce trafi do sprzedaży jest Iconia Tab A510.

Acer jest jedną z firm, które jak do tej pory spełniły oczekiwania osób biorących udział w CES 2012. Dość wyraźnie widać, że producent ten stawia na nowoczesne rozwiązania, wykorzystując np. 4-rdzeniowy układ Nvidii – Tegra 3. Po Iconii Tab A700 przyszła kolej na następny tablet i jest nim A510.

Najnowszy model tabletu Acera oferować będzie użytkownikom 4-rdzeniowy procesor, który jest taktowany z częstotliwością 1,3 GHz. W przypadku modelu A510 mamy do czynienia z dość standardową rozdzielczością 1280 x 800 pikseli – pod tym względem A700 wypada znacznie lepiej, gdyż oferuje 1920 x 1200 pikseli.

a510_03
Acer już w tej chwili zapowiedział, że w momencie, gdy Iconia Tab A510 trafi do sprzedaży, fabrycznie będzie wyposażona w najnowszą wersję Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Informacja ta jest bardzo istotna dla osób, którym zależy na tym, aby bezpośrednio po zakupie mieć możliwość korzystania z najnowszego wydania Androida.

Osoby, które miały możliwość przetestowania tego urządzenia wspominają, że w porównaniu do modelu A500 sprawia on nieco lepsze wrażenie – tablet optycznie wydaje się mniejszy i cieńszy. Rodzaj wykorzystanych materiałów do budowy A510 nie uległy jakiejś dramatycznej poprawie, jednak Acer z każdym kolejnym urządzeniem podąża w dobrym kierunku, wyznaczonym m.in. przez Motorolę, czy Asusa.

a510
Jaki jest target najnowszego tabletu Acera? Przede wszystkim osoby, którym zależy na układzie Nvidia Tegra 3. Kompromis pod postacią ekranu 1280 x 800 pikseli z całą pewnością będzie miał przełożenie na znacznie bardziej atrakcyjną cenę, która w przypadku modelu A700 będzie dość wygórowana. Cena, ani data premiery A510 nie są jeszcze znane – nieoficjalnie mówi się, że tablet trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

źródło: Liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy