Na serię Redmi Note 9 składa się obecnie pięć modeli. Samo to może być dość mocno mylące dla przeciętnego zjadacza chleba, który interesuje się smartfonami jedynie, kiedy chce wymienić swój stary. Redmi nie zamierza tutaj ułatwiać sprawy. Chiński producent zamierza rozszerzyć tę rodzinę, i to nie o jeden smartfon. Mają do niej dołączyć aż trzy nowe urządzenia. Jedno z nich ma być natomiast wyjątkowe. Redmi Note 9 z aparatem 108 MPx przeniesie mobilną fotografię w niższej średniej półce na zupełnie nowy poziom. 

Redmi Note 9 108 MPx

Redmi Note 9 108 MPx

Doniesienia o Redmi 10 pojawiają się już od bardzo dawna. Jednak spółka zależna Xiaomi nie zakończyła jeszcze serii Note Redmi 9. Według nieocenionego Digital Chat Station rodzina ta otrzyma w tym miesiącu trzy nowe modele. Mają one zostać ogłoszone do połowy listopada. Według zapewnień jeden z nich będzie miał czujnik 108 MPx Samsung ISOCELL HM2, który został ogłoszony we wrześniu. Nie jest to więc ten sam model matrycy, co w przypadku Xiaomi Mi 10 Note, a jego następca. To natomiast sugeruje pojawienie się nowego króla mobilnej fotografii i to w jeszcze niższej cenie. Warto podkreślić, że pierwsze doniesienia na temat taniego Redmi z aparatem 108 MPx są o wiele starsze.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Fold2 – limitowana wersja Aston Martin dla wybranych

Warto tu dodać, że chińska Komisja Komunikacji certyfikowała dwa telefony Redmi o numerach modeli M2007J22C i M2007J17C. Pierwszy obsługuje szybkie ładowanie z mocą do 22,5 W, a drugi do 33 W. Oba urządzenia obsługują technologię 5G. Jeśli to są te wyżej wspomniane smartfony, to by oznaczało, że to właśnie seria Redmi Note 9 wprowadzi do rodziny modemy 5G. Według ITHome ten z szybszym ładowaniem jest modelem Pro drugiego. Chiński blog techniczny informuje również, że będą to pierwsze chińskie smartfony wyposażony w układ Snapdragon 750G. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że te przecieki okażą się prawdziwe, a urządzenia będą atrakcyjnie wycenione. 

Źródło: Gizmochina, ITHome

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.