Trudno przejść obojętnie obok sukcesu, który osiągnął Microsoft tworząc usługę Xbox Game Pass. Wszak kto by nie chciał mieć dostępu do wielu gier w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście istnieje możliwość, że tytuł zniknie kiedyś z oferty, ale jest to tak naprawdę problem wszystkich abonamentów. Popularność Xbox Game Pass sprawiła, że gracze zaczęli zastanawiać, czy cena tej usługi pozostanie taka sama, jak do tej pory.

Phil Spencer zapewnia, że cena Xbox Game Pass nie wzrośnie

xbox game pass cena

W ostatnim podcaście DroppedFrames gościem był Phil Spencer, czyli szef marki Xbox. Zapytany on został między innymi o długoterminowe plany wobec usługi abonamentowej Xbox Game Pass. Wszak wiele osób obawia się, że obecny model płatności jest tylko swego rodzaju zachętą, która ma na celu zdobycie jak największej ilości graczy. Phil Spencer postanowił jednak zdementować plotki o podwyżce ceny Xbox Game Pass, czym na pewno uspokoił wielu fanów na świecie. Według niego usługa jest wystarczająco opłacalna dla amerykańskiej korporacji i wzrost ceny nie jest obecnie potrzebny. Jednocześnie jednak w wywiadzie możemy usłyszeć, że nie wiadomo, jak usługa będzie wyglądała za kilka lat. Może się przecież wydarzyć, że Game Pass straci na swojej popularności. Patrząc jednak na stale zmieniające się trendy w branży gier wideo można stwierdzić, że abonament będzie zyskiwał coraz więcej aktywnych subskrybentów. Zwłaszcza jeśli Microsoft zadba o pojawianie się coraz większej ilości tytułów na wysokim poziomie.

Zobacz też: Czekacie na GTA V na konsole nowej generacji? Ta informacja może ostudzić zapał

We wzroście popularności Xbox Game Pass na pewno pomoże przejęcie przez Microsoft studia ZeniMax Media. Wszak transakcja ta spowoduje, że już niedługo subskrybenci będą mogli zagrać w ramach abonamentu w takie tytuły, jak Wolfenstein, Doom czy Fallout. Obecność takich marek mozę sprawić, że Xbox Game Pass pokocha jeszcze więcej użytkowników. Niedawno w sieci pojawiła się informacja o mniej więcej 15 mln użytkownikach na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że każdy kij ma dwa końce. Niska cena Xbox Game Pass może spowodować, że ilość sprzedanych konsol nowej generacji będzie niższa. Wszak zdecydowana większość gier pojawia się również na PC, a w niektóre z nich można zagrać komfortowo na telefonie. W takiej sytuacji kupno nowej konsoli nie będzie potrzebne do zagrania w nowe tytuły pojawiające się w Xbox Game Pass.

Źródło: Kitguru

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.