ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czekacie na GTA V na konsole nowej generacji? Ta informacja może ostudzić zapał

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Oczekiwanie na konsole nowej generacji już niedługo się skończy. Gracze czekać będą jednak przez jakiś czas, zanim pojawią się gry specjalnie zaprogramowane dla nowych sprzętów. Oczywiście można skorzystać ze wstecznej kompatybilności. Dzięki temu gracze będą mogli cieszyć się lepszą jakością rozgrywki swoich ulubionych tytułów z poprzednich generacji. Jak się jednak okazuje, nie ze wszystkich.

GTA V zadziała w 30 klatkach na sekundę. Czy jest sens kupować konsole nowej generacji dla tej gry?

GTA V konsole nowej generacji

Jeśli chcecie zagrać w GTA V przy użyciu wstecznej kompatybilności, to możecie zapomnieć o usprawnieniach związanych z zastosowaną technologią. Okazuje się, że GTA V uruchomione na PlayStation 5 oraz Xbox Series X nadal będzie wyświetlane w zaledwie 30 klatkach na sekundę. Jedyną różnicą w porównaniu z poprzednią generacją będzie tak naprawdę szybszy czas ładowania. Wszystko za sprawą zastosowania szybkich dysków SSD. Czemu jednak nie zobaczymy GTA V w 60 klatkach na sekundę na konsolach nowej generacji? Należy pamiętać, że podobna sytuacja miała miejsce przy okazji premiery PlayStation 4 oraz Xbox One. Jednak wtedy GTA V było świeżo po premierze, bowiem konsole pojawiły się na sklepowych półkach dosłownie dwa miesiące po grze. Zapowiedź siedmioletniej gry na konsole nowej generacji wygląda jak skok na kasę.

Zobacz też: Electronic Arts po raz kolejny ma problem z lootboxami

Rockstar Games nie bez przyczyny postanowiło wydać GTA V na konsole nowej generacji. Dlaczego mają udostępniać graczom możliwość zagrania w ulepszoną wersję ich gry na PS5 oraz XSX. Prawdopodobnie dopiero wydana na nowe konsole wersja w pełni wykorzysta możliwości obu urządzeń. Z perspektywy graczy jest to bardzo duży skok na kasę ze strony Rockstar Games oraz Take-Two Interactive. Jednak takim posunięciem zapewnili sobie niemałe zyski. Wszak wystarczy delikatnie poprawić grafikę, tak aby wykorzystywała możliwości nowych konsol. Podejrzewam, że to wystarczy, aby część graczy po raz kolejny zdecyduje się na zakup GTA V na konsole nowej generacji.

Źródło: GameRant

Sprawdź najnowsze wpisy