Facebook na Androida z trybem ciemnym

Facebook na Androida z trybem ciemnym – rozpoczęły się otwarte testy wyczekiwanej funkcji

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tryb ciemny w aplikacji Facebooka jest czymś, na co użytkownicy niebieskiego portalu społecznościowego czekają od dawna. Obecnie można go włączyć w aplikacji na PC i iOS, jednak Android w tym przypadku był niestety pomijany. Jak jednak donosi Jane Manchun Wong za pomocą Twittera Facebook rozpoczął właśnie publiczne testy nowego trybu w aplikacji na Androida. A żeby nie być gołosłowną, umieściła ona w swoim wpisie także film prezentujący jego wygląd i działanie. Możecie go obejrzeć poniżej.

Facebook na Androida z trybem ciemnym

Nowy wygląd bazuje tu raczej na ciemnych odcieniach szarości, a nie czerni jako takiej. Dzięki temu jednak prezentuje się o wiele lepiej na ekranach LCD, które nie do końca radzą sobie z jego odwzorowaniu. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy ekranów OLED mogą się czuć pokrzywdzeni. Wręcz przeciwnie. Na ekranie tego typu tryb ciemny zyskuje jeszcze więcej. Dodatkowo wyświetlanie szarości w przypadku ekranów zbudowanych z diod organicznych znacznie ogranicza zużycie baterii. Dzięki temu nowy wygląd Facebooka nie tylko będzie bardziej przyjazny dla oczu w ciągu nocy, ale także wydłuży czas pracy smartfona na pojedynczym ładowaniu. 

Zobacz też: Koniec Endomondo – legendarna aplikacja znika z rynku

Facebook już od dłuższego czasu wprowadza tryb ciemny do poszczególnych swoich aplikacji. Na Messengerze był on dostępny już w 2018 roku. Podobnie jak w WhatsApp. Dziwi nieco, że Facebook postanowił go dodać do jakby nie patrzeć, swojej głównej aplikacji z tak dużym opóźnieniem. Zwłaszcza że to wciąż testy beta. Jak wziąć w nich udział? Niestety, to już kwestia tego, czy Facebook nas do nich zaprosił, czy nie. Można to sprawdzić w ustawieniach aplikacji. Sam niestety wciąż nie mam do nowej opcji dostępu. A jak to wygląda w Waszym przypadku? Ktoś już może skorzystać z nowego, ciemnego trybu w aplikacji Facebooka?

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy