lollipop

 

Android 5.1 Lollipop pomimo że nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony to już krąży po wielu urządzeniach z najtańszej rodziny Google. Niestety nie wiadomo, kiedy ten system zacznie pojawiać się na Nexusach stąd też nasze informacje nie są zbyt szczegółowe. Niemniej jednak, kilka drobnych usprawnień zostało już odkrytych.

 

Pierwszą z nich jest umożliwienie bezpośredniego odblokowania wyświetlacza podczas chowania menu szybkich ustawień. Szczegóły na filmie:

 

 

Kolejna równie drobna i zapewne niedostrzegalna zmiana to chowanie nowych powiadomień bez usuwania ich z zasobnika przesunięciem w górę. Dotychczas w Androidzie 5.0.x Lollipop należało czekać, aż nowa notyfikacja sama zniknie z wyświetlacza. Oto jak to wygląda w praktyce:

 

 

Trzecia zmiana jest dosyć znacząca i ponownie dotyczy odmienionego menu szybkich ustawień oraz powiadomień. Ilość ikon na tym pierwszym może się zwiększyć o „Hotspot” oraz „Odwrócenie kolorów”. Te dwie dodatkowe pozycje pojawiają się po włączeniu tych funkcji, a znikają… po miesiącu nieużytkowania. Tak, to uniedogodnienie stąd też zmiana drugiej cyfry znaczącej w oznaczeniu oprogramowania pozwala na usunięcie zbędnych ikon:

 

 

 

Te trzy jakże dyskretne zmiany zapewne nie będą dla wielu z Was zauważalne, a to oznacza, że Google postawiło głównie na poprawę systemu od strony zabezpieczeń, optymalizacji i ogólnej wydajności. W takim razie czekamy na prezentację, która ma się odbyć już w przyszłym miesiącu.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.