Motorola w tym roku postanowiła wkroczyć w świat 5G na kilka sposobów. Obok flagowej serii Edge poznaliśmy Moto G 5G Plus (widoczna powyżej), której celem było trafić do mniej wymagających użytkowników. Jednak już sama nazwa sugerowała, że należy spodziewać się także bazowego modelu, bez Plusa w nazwie. Ten właśnie trafił do Sieci – Moto G 5G ujawnia swój wygląd oraz część specyfikacji. Zgodnie z podejrzeniami, będzie to tańsza propozycja, choć akurat na ceny jeszcze przyjdzie czas.

Motorola Moto G 5G nie zaskoczy nas specyfikacją i wyglądem

motorola moto g 5g specyfikacja wyglad

Wygląd nie zaskakuje – typowy desgin dzisiejszych smartfonów ma swoje odwzorowanie w Moto G 5G. Centralne wycięcie na jeden aparat (16 MPx – OmniVision O16A1Q) zamiast dwóch osobnych, umieszczonych w rogu to główna odmiana względem Moto G 5G Plus. Ramki pozostają w formie, gdzie dolna część jest grubsza od pozostałych.

Tymczasem spójrzmy na specyfikację. Wyświetlacz o nieznanej technologii (zapewne IPS LCD) pokrywa się wielkością z Plusem. Jednak nie spodziewajmy się wyższej częstotliwości odświeżania obrazu. Nie zabraknie dużego akumulatora, NFC, obsługi kart pamięci i potrójnego aparatu (48 MPx Samsung GM1, 8 MPx Samsung S5K4H7 z teleobiektywem i makro w postaci 2 MPx OmniVision OVO2B10). Dodatkowo tytułowy smartfon ma być napędzany Snapdragonem 750, a nie 765G.

Zobacz też: Czy Galaxy Space może być udanym powrotem Samsunga w świat VR?

Tym sposobem obraz Moto G 5G przedstawia się na wzór między innymi Xiaomi Mi 10T Lite, chociaż na papierze smartfon Motoroli powinien być jeszcze tańszy. Z racji, że termin premiery oraz właśnie ceny nie zostały ujawnione, to Amerykanie mogą skrywać jeszcze kilka asów w rękawie, którymi nas zaskoczą.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.