ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

T-Mobile buduje nowe centrum przetwarzania danych w Warszawie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W Warszawie powstaje nowe centrum przetwarzania danych T-Mobile. To kolejna inwestycja operatora związana z data center w ostatnim czasie. Nowy budynek będzie dostępny już w przyszłym roku.

Nowe centrum przetwarzania danych T-Mobile w Warszawie

T-Mobile ma kilkanaście obiektów typu data center w całej Polsce. W ostatnim czasie operator rozbudował budynki we Wrocławiu i w Krakowie. Teraz stawia na zupełnie nową inwestycję, która powstaje w stolicy. Łączna powierzchnia budynku przekroczy 4300 m2, natomiast powierzchnia komercyjna będzie miała 1700 m2. Generalny wykonawca budowy to firma Strabag. Dokonano już wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

Nowe centrum przetwarzania danych ma być bezpieczne oraz energooszczędne. Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt, to niezależna jednostka certyfikacyjna przeanalizowała projekt data center i uznała, że wszystkie obszary jego działania mają wysoki poziom niezawodności. T-Mobile ma w planach także kolejne certyfikacje, ale już w późniejszym czasie. Co z oszczędzaniem energii? Współczynnik PUE określający proporcje całkowitej energii elektrycznej zużywanej na zasilanie centrum danych do energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia informatyczne, wyniesie 1,3. Magentowy operator jest zadowolony z tego wyniku i zaznacza też, że cała energia, która zasila obiekty Data Center T‑Mobile Polska, pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Czytaj także: Ericsson wprowadza Cloud RAN – rozwiązanie, które ma zwiększyć elastyczność sieci

Działalność data center będzie skupiona na oferowaniu rozwiązań cyfrowych klientom biznesowym. Chodzi m.in. o hosting serwerów dedykowanych i chmury publicznej oraz o produkty z obszaru chmury prywatnej i hybrydowej.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy