ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
https://android.com.pl/news/354993-samsung-exynos-2100-z-cortex-x1/

Snapdragon 875 bezkonkurencyjny? AnTuTu zdradza ogromną moc

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wiele się mówi, że cyferki z benchmarków nie przedstawiają rzeczywistej wydajności, ale nikt jeszcze nie wymyślił odpowiedniego testu. Dlatego jest to tak samo, jak z demokracją, czyli… przyjrzyjmy się AnTuTu. Program, który jeszcze nie wrócił do Sklepu Play, bardzo przekrojowo bada możliwości podzespołów urządzeń. Co prawda można go łatwo oszukać, ale akurat tym razem nie mówimy o takim przypadku – prawdopodobnie. W końcu Snapdragon 875, a więc układ, który jeszcze oficjalnie nie istnieje, został przetestowany we wspomnianym programie.

W AnTuTu pojawił się Snapdragon 875 i zdeklasował konkurencję

qualcomm snapdragon 875 antutu wynik

847868 – tyle punktów osiągnął lahaina, czyli tajemniczy model, który według źródeł jest platformą testową Qualcomma ze Snapdragonem 875 jako układem obliczeniowym. Uzyskany wynik jest o około 25% lepszy w porównaniu do poprzednika, Snapdragona 865+ (~663000). Jest to także wyraźnie więcej punktów w zestawieniu z innymi układami w litografii 5 nm, czyli z iPhonem 12 (Apple A14 Bionic – 565000), z Huawei Mate 40 Pro (Kirin 9000, ~696000), a także z Exynosem 1080 (~693000). Oczywiście w przypadku układów Samsunga i Qualcomma mówimy o testach z nieznanymi pozostałymi danymi technicznymi. Na wynik w AnTuTu ma wpływ również typ pamięci na pliki oraz RAM.

Zobacz też: Dobry marker rysuje na metalu i drewnie – ten rysuje obiekty 3D z metalu i drewna.

Co jeszcze istotne? Naturalnie fakt, że są to testy urządzeń testowych. Nie wiemy, czy osiągnięte wyniki ostatecznie zostaną poprawione ze względu na dopracowanie, czy też osłabione ze względu na dołożenie kolejnych modułów oprogramowania. Dlatego powyższy wynik traktujmy w formie ciekawostki, ale z ewidentnym podejściem, że Qualcomm nie zamierza zwalniać tempa.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy