ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung android 11 one ui 3.0 aktualizacja nowosci zmiany

Samsung pokazuje najważniejsze nowości w One UI 3.0 z Androidem 11

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W ostatnich tygodniach Samsung rozpoczął akcję testów One UI 3.0 dla wybranych modeli. Wraz z nową wersją autorskiej nakładki pojawia się Android 11, a więc mówimy o szeregu ciekawych zmian. Jednak które z nich są najważniejsze? Jak co roku bywa, wciąż pojawiają się głosy, że nie warto czekać na nowe wersje systemów, bo nic nie wnoszą. Tymczasem jeden z oddziałów Samsunga postanowił podsumować najważniejsze według nich nowości. Dlatego zobaczmy, co jest najciekawsze według samego producenta.

Android 11 i One UI 3.0 – poznajmy nowości od Samsunga

Na pierwszy plan wychodzi wygoda. Samsung skupia się na tym, że panel powiadomień i skrótów został znacząco rozbudowany, pozwalając teraz mieścić więcej informacji bez efektu chaosu. Naturalnie tyczy się to dodatkowo Galaxy Z Fold2, gdzie wykorzystanie specjalnych ekranów ma być przede wszystkim wygodne. Kolejna nowość to dynamiczne ekrany blokady, czyli mówiąc najkrócej – nowy ekran co odblokowanie. Wystarczy wybrać jedną z dziesięciu dostępnych kategorii. W tym miejscu też wspomniano o S Pen i tworzeniu własnych ruchomych tapetach. Nowa funkcja Multi-Active Window pozwala dzielić ekrany na trzy części, aby maksymalizować wielozadaniowość, choć w tym wypadku dotyczy to serii Galaxy Tab S7, Galaxy Fold i Galaxy Z Fold2. Ten ostatni jeszcze lepiej będzie wykorzystywał wielozadaniowość ekranów w ramach aparatów. Na deser – rozbudowanie emoji AR.

Zobacz też: Technologia MagSafe jest ciekawa, ale może uszkodzić skórzane etui – Apple ostrzega.

Naturalnie samych zmian jest jeszcze więcej i wyraźnie widać, że Samsung skupił się na własnych inicjatywach, aniżeli pomysłach Google z Androida 11. Czy te punkty zachęcają do aktualizacji? Teoretycznie nie powinny, bo to są jedynie ciekawostki, a aktualizacje same w sobie są istotne – chociażby z poziomu bezpieczeństwa i możliwości programistycznych.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy