Firma Ericsson poinformowała, że wprowadza rozwiązanie Cloud RAN. Jest to oprogramowanie właściwe dla chmury, służące do obsługi funkcji obliczeniowych w sieci RAN. Rozwiązanie będzie wdrażane etapami, a dostawcy będę mogli stopniowo dodawać funkcję Cloud RAN do istniejących sieci 5G.

Ericsson Cloud RAN – szczegóły

Celem Cloud RAN (Radio Access Network) jest umożliwienie dostawcom usług komunikacyjnych zwiększenie elastyczności i wszechstronności swoich sieci. Rozwiązanie to w zamyśle Ericssona zwiększy wszechstronność sieci pod kątem zastosowania technologii 5G. Cloud RAN firmy Ericsson jest w pełni kompatybilne z rozwiązaniami Ericsson Radio System i będzie stanowiło ich uzupełnienie, zapewniając operatorom optymalny wybór dla każdego scenariusza wdrożeniowego.

Jak informuje Ericsson, w pierwszym etapie firma chce zadbać o fundamenty. Pierwszy etap obejmuje więc wdrożenie nowego oprogramowania Cloud RAN DU i Cloud RAN CU umożliwiającego budowę bardzo wydajnej i elastycznej architektury sieci 5G. Zostaną też udostępnione nowe bramy radiowe, które umożliwiają pełne wykorzystanie zainstalowanej bazy zdalnych urządzeń radiowych. W efekcie staną się one w pełni kompatybilne z Cloud RAN. Pierwszy etap rozwiązania Cloud RAN będzie dostępny w czwartym kwartale 2021 roku.

Czytaj także: Koniec Endomondo – legendarna aplikacja znika z rynku

Nowa oferta ma otworzyć dostawcom usług możliwość korzystania z technologii bez ograniczeń sieciowych. Powinna też pozwolić czerpać korzyści z projektowania natywnego w chmurze, od aplikacji do infrastruktury.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.