InPost notuje udaną końcówkę miesiąca. Firma pochwaliła się w swoich mediach społecznościowych, że ma już 9000 paczkomatów. Sieć maszyn do odbioru przesyłek cały czas się rozrasta, a widok przesyłkowych automatów w najmniejszych miejscowościach przestaje dziwić.

9000 paczkomatów to fakt – gdzie ostatnio pojawiły się te maszyny?

Jest moc! ?Już 9000 Paczkomatów czeka na Wasze przesyłki ?Tym razem jubileuszowa maszyna stanęła we wsi Wysocko Małe…

Posted by InPost – Paczkomaty, Kurier on Wednesday, October 28, 2020

Jeszcze nie tak dawno typowymi lokalizacjami dla paczkomatów były parkingi przed galeriami handlowymi oraz marketami. W takich miejscach maszyny do odbioru paczek oczywiście nadal się pojawiają. Coraz częściej jednak InPost, wybierając nowe lokalizacje dla przesyłkowych automatów, decyduje się na wsie.

Taki wybór trudno uznać za negatywny – w dużych miastach maszyn do odbioru paczek jest już całe mnóstwo, więc czemu i mieszkańcy wsi nie mieliby skorzystać z szybkiego odbioru przesyłek? W bardzo małych miejscowościach gdy kurier nie zastanie nas w domu, może to się dla nas skończyć koniecznością podróży samochodem do miasta do stacjonarnego punktu odbioru. Paczkomaty są zatem bezpieczniejszym wyjściem, a tych, jak informuje InPost, jest już łącznie w Polsce 9 tysięcy. Co tydzień firma informuje, w jakich miejscowościach zostały ustawione nowe maszyny.

Czytaj także: Jeszcze więcej książek, przepisów i upominków. Dokąd zmierza Poczta Polska?

Bierdzany, Mętków, Przyjaźń, Rożental, Wójcice – w tych miejscowościach w mijającym tygodniu pojawiły się paczkomaty. Jubileuszowa, 9-tysięczna maszyna znajduje się jednak we wsi Wysocko Małe.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.