Allegro poinformowało, że wprowadza elastyczne promowanie ogłoszeń. W założeniu ma to sprawić, by zasady wyróżniania ofert były bardziej dogodne dla sprzedawców. Tłumaczymy, jak to będzie działało w praktyce.

Elastyczne promowanie ogłoszeń na Allegro – ceny i zasady

Od 17 listopada zmieni się zarządzanie opcjami promowania ogłoszeń na Allegro. Główna nowość to wyróżnienie elastyczne. Działanie tej opcji jest takie samo jak zwykłego wyróżnienia, z jedną zasadniczą różnicą: sprzedawca sam decyduje, na ile dni chce wyróżnić ofertę, a opłata za skorzystanie z tej usługi jest naliczana co jeden dzień. Skorzystanie z wyróżnienia elastycznego kosztuje 2,90 zł za dzień. Do końca stycznia 2021 roku obowiązuje jednak promocyjna stawka – 2,50 zł.

Allegro wprowadza od 17 listopada także inne zmiany związane z zarządzaniem opcjami promowania. Informacje o tym, jakie oferty aktualnie promujemy, znajdziemy dzięki specjalnym oznaczeniom w zakładce moje oferty. Z poziomu tej zakładki będziemy mogli również m.in. włączać i wyłączać wyróżnianie czy zmieniać typ promowania, w tym dla wielu ofert jednocześnie. Wyłączenie promowania będzie też dostępne w zakończonych ofertach. Dzięki temu sprzedawcy będą mogli zdecydować, czy chcą promować swoje ogłoszenia po ich wznowieniu. Gdy będziesz wyłączać opcję promowania, zdecydujesz, czy chcesz to zrobić od razu, czy dopiero z końcem okresu rozliczeniowego – dzięki temu w pełni wykorzystasz dotychczasowe promowanie – czytamy również w komunikacie Allegro.

Czytaj także: Problemy Facebooka – gigant powoli traci użytkowników na kluczowych rynkach

Po 17 listopada nie będzie już można używać pogrubienia i podświetlenia swoich ofert. Od tej zasady pozostanie jednak wyjątek. Wspomniane opcje wciąż będą dostępne w Pakiecie Promo.

źródło: Allegro

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.