samsung galaxy s6 zapowiedz teaser

 

Do jednej z największych tegorocznych premier ze świata mobilnego pozostał równo tydzień. To właśnie 1 marca odbędzie się konferencja Samsunga, na której ujrzymy kolejny flagowy model tego producenta, mający pokazać to, nad czym Koreańczycy pracowali przez cały rok. W takim razie zobaczmy czego możemy się spodziewać.

 

Pomijajmy wszystkie nieoficjalne informacje, a zbierzmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe zapowiedzi od Samsunga uzupełniając jedynie tym, czego się domyślamy. Na początku dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy po raz pierwszy skupią większą (niż zwykle) uwagę na aparacie.

 


 
Z pewnością pojawi się optyczna stabilizacja obrazu, a sama matryca będzie w stanie wykonywać zdjęcia w rozmiarze do 16 MPx. Duży nacisk zostanie położony na tak zwany tryb „manualny”, a to wszystko dzięki nowościom wprowadzonym w systemie Lollipop.   To jednak nie koniec zapowiedzi Galaxy S6. Kolejne właśnie dołączyły, tym razem popatrzmy na budowę urządzenia.  

 

Z pewnością następca Galaxy S5 będzie cienki, co może niekorzystnie odbić się na akumulatorze, ale ten nie powinien zostać pominięty przy projektowaniu, o czym mówi niedawno zamieszczony wpis na blogu Samsunga dotyczący bezprzewodowego ładowania. A w jakie materiały zostanie zapakowana „S6’ka”? Na to pytanie odpowiada następujący film:

 

 

Oczywiście, będzie to metal, ale to nie wszystko, czego możemy dowiedzieć się z powyższego nagrania. Dodatkowo mowa jest o świetnych kolorach, co od razu nasuwa na myśl wyświetlacz SAMOLED, który w tym wypadku ma prezentować obraz w rozdzielczości QHD. Dodatkowo jedno ze stwierdzeń („reflections will be free”) może sugerować, że promienie słoneczne nie będą przeszkadzać w użytkowaniu urządzenia.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.