Ktoś złośliwy mógłby stwierdzić, że nie spodziewałby się po ByteDance produktu edukacyjnego. Ktoś jeszcze bardziej złośliwy mógłby dodać, że firma wypuszcza produkt do swojej obecnej grupy docelowej. Prawda jest jednak taka, że ByteDance od lat pracuje nad rozwiązaniami dla edukacji. TikTok to natomiast serwis, który gigant przejął niejako przy okazji. Po prostu odniósł on sukces. Nie oznacza to jednak, że gigant zapomniał o swoim pierwotnym celu: edukacji.

Edukacyjna lampa od właściciela TikToka

Edukacyjna lampa od TikToka

W miarę jak świat przechodzi na e-learning, chińska firma widzi szansę na stworzenie inteligentnej lampy, która uzupełni jej pakiet rozwiązań edukacyjnych. Pierwszym produktem sprzętowym chińskiej firmy jest Dali Smart Work. Jest to inteligentna lampa wyposażona w ekran dotykowy i dwie kamery. Wygląda on bardzo podobnie jak telefon zintegrowany z lampą i jest skierowana do rodziców, którzy chcieliby nadzorować swoje dzieci zdalnie podczas nauki. Nie ogranicza się ona jednak jedynie do inwigilacji, a umożliwia także interakcje. W ten sposób mogą oni pomóc dzieciom w ukończeniu pracy domowej za pomocą aplikacji. Jeśli jednak nie mają obecnie czasu, to nic nie szkodzi. Lampa sama w sobie ma zintegrowanego asystenta, którego zadaniem jest pomoc w lekcjach.

Zobacz też: NASA i ESA finalizują porozumienie w sprawie Artemis Gateway

Dodatkowo według zapewnień producenta lampa ta emituje dużo mniej niebieskiego światła niż tradycyjna rozwiązania. Dodatkowo ma certyfikat krajowej profesjonalnej ochrony oczu na poziomie AA. Ta edukacyjna lampa jest dostępna tylko w Chinach, gdzie ByteDance prowadzi szereg usług edukacyjnych, w tym GoGoKid. Jest to strona internetowa, na której rodowici użytkownicy języka angielskiego mogą udzielać korepetycji chińskim dzieciom. I ktoś mógłby teraz powiedzieć, że firma stawia na edukację chińskich dzieci i ogłupienie innych. To jednak byłoby niezwykle krzywdzące. Otóż TikTok Global ma zamiar wystartować z własnym i przy okazji globalnym programem edukacyjnym korzystającym z dobrodziejstw AI. I być może za kilka lat, kiedy rodzic zapyta swoje dziecko:

— Co robisz?
— Siedzę na TikToku.

To pokiwa głową z aprobatą i powie:

— To dobrze, że się tak pilnie uczysz.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.