ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung SmartThings Find

Samsung SmartThings Find – nowa aplikacja dla tych, co gubią sprzęty

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung SmartThings Find to nowa aplikacja, która może pomóc w odnalezieniu zagubionych urządzeń od producenta. Zdaje się być rozwinięciem funkcji Offline Finding, która od niedawna jest dostępna także i w naszym kraju. Widać, że Samsung chce pomóc swoim klientom, którzy zgubili sprzęt, a teraz z tą pomocą wchodzi na wyższy poziom.

Samsung SmartThings Find

Zgubienie telefonu, smartwatch czy nawet słuchawek, może niedługo przestać być tak dużym problemem. Przynajmniej teoretycznie, bo aplikacja Samsung SmartThings Find będzie współpracował tylko z produktami producenta. Chodzi o smartfony z serii Galaxy działające na przynajmniej Androidzie 8, smartwatche z Tizen 5.5 lub wyższym oraz słuchawki Galaxy Buds+ i Galaxy Buds Live. Jak ma działać nowa aplikacja, która pomoże w odnalezieniu zagubionego urządzenia? W pierwszej kolejności trzeba będzie oczywiście podłączyć się do aplikacji i zgodzić na politykę prywatności oraz udostępnianie lokalizacji.

Zgubione urządzenia będą w pierwszej chwili poszukiwane przez Internet, ale ma to działać także z urządzeniami, które są offline. Jeżeli zgubione urządzenie nie będzie podłączone do sieci, po 30 minutach zacznie wysyłać sygnał Bluetooth Low Energy. Ten sygnał mają „przechwytywać” kompatybilne urządzenia w okolicy i tym samym, kierować użytkownika w odpowiednie miejsce. Oczywiście funkcję będzie można z powodzeniem wykorzystywać także w domu, ale jej prawdziwa użyteczność będzie wtedy, gdy zgubi się sprzęt gdzieś „na mieście”. Pod warunkiem, że w okolicy znajdą się smartfony Galaxy, które także korzystają z aplikacji. Przesyłane dane mają być odpowiednio zaszyfrowane, a dostęp do lokalizacji urządzenia, ma mieć tylko jego właściciel.

Zobacz też: Wiemy, kiedy zadebiutuje OnePlus 8T w wersji Cyberpunk 2077.

Co ciekawe, na poszukiwania sprzętu będzie można się udać także do Rozszerzonej Rzeczywistości. W ten sposób użytkownik zostanie poprowadzony „za rękę” do miejsca, gdzie powinien być jego smartfon czy smartwatch.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy