Windows 10X jeszcze nie zadebiutował, a już jest pewnym rozczarowaniem. System ten początkowo nie dostanie ani obsługi podwójnych ekranów, ani wsparcia dla aplikacji x32. Warto dodać, że to właśnie te cechy miały decydować o jego wyjątkowości. Na szczęście wedle zapowiedzi Microsoftu mają one przyjść z czasem. Ten system operacyjny ma przynieść prostszy i spójny interfejs użytkownika/UX w kilku komponentach systemu Windows. I to jest zaleta, której mu nie odebrano.

Windows 10 z nowym wyglądem

Windows 10 z nowym wyglądem

Sęk w tym, że nowy wygląd trafi także do głównej odsłony Windowsa 10. Jest to więc świetna wiadomość dla użytkowników tego systemu i marna dla Windowsa 10X, który straci kolejny wyróżnik. Projekt renowacji systemu, który ma wejść w życie w drugiej połowie przyszłego roku nosi nazwę Sun Valley. Słoneczna Dolina ma odmienić Menu Startowe Windows 10, Centrum Akcji, Eksplorator Plików i kilka innych wbudowanych aplikacji. Oczywiście pewne drobne zmiany w wyglądzie systemu pojawiają się wraz z kolejnymi aktualizacjami już od długiego czasu. Jednak jeśli można je porównać do odmalowania pokoju i przestawienia mebli, to w drugiej połowie 2021 roku ma się zacząć remont generalny. Microsoft chce bowiem zapewnić identyczne doświadczenia na obydwu wersjach swojego systemu operacyjnego. 

Zobacz też: Oppo planuje flagowca z zupełnie nieznanym Snapdragonem

Dodatkowo ZDNet twierdzi, że Microsoft może dostarczyć tylko jedną aktualizację funkcji dla Windowsa 10 w przyszłym roku. Jej nazwą kodową ma być Cobalt. Ta aktualizacja ma się pojawić jesienią 2021 roku. To właśnie ona ma dostarczyć wyżej wymienione zmiany. A co z osobami, którym obecny wygląd Windowsa 10 odpowiada i nie chcą żadnych zmian? Mogą one spać spokojnie. Zmiany w wyglądzie mają być opcjonalne. Kiedy już firma będzie w stanie osiągnąć jednolitość i harmonię w jednoekranowych urządzeniach z systemem Windows 10 i 10X, możemy spodziewać się, że ten ostatni zostanie jeszcze bardziej udoskonalony dla nadchodzących dwuekranowych urządzeń, takich jak opóźniony Surface Neo.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.