Sklep Play jest domem dla prawie 3 milionów gier i programów na Androida. To czyni go największym na świecie mobilnym sklepem z aplikacjami. I oczywiście, znaczna większość z nich to programy, które nie są godne niczyjej uwagi. Jednak wciąż użytkownicy Androida muszą wybierać przynajmniej spośród setek, jeśli nie tysięcy potencjalnie spełniających ich wymagania programów z danej kategorii. Google jest w pełni świadome tego problemu. Dlatego też firma testuje nową funkcję w swoim sklepie.

Sklep Play Porównaj Aplikacje

Sklep Play Porównaj Aplikacje

Portal Android Police donosi, że niektórym osobom Sklep Play zaczął polecać podobne programy poprzez porównywarkę. Ta znajduje się w podglądzie danej aplikacji, jeśli zostanie on przewinięty na sam dół. Zastępuje on sekcję Podobne Aplikacje, która jedynie prezentowała nazwy i oceny konkurencyjnych rozwiązań. Opcja Porównaj Aplikacje jest rozwinięciem tego pomysłu. Tuż pod ikoną konkurencyjnej aplikacji zobaczymy bowiem olbrzymią ilość informacji na jej temat. W ich skład wchodzą między innymi ocenę, ilość pobrań, poziom łatwości obsługi programu, oraz to, jakie funkcje on oferuje. Na przykład, jeśli szukamy odtwarzacza wideo z obsługą napisów, możemy szybko rzucić okiem na różne aplikacje i zobaczyć, które z nich je mają. W ten sposób nie musimy czytać opisów każdej z nich pojedynczo.

Zobacz też: Aktualizacja Windowsa 10 usuwa Adobe Flash – ponowna instalacja to duży problem

Wydaje się, że jest to jedna z lepszych funkcji, zwłaszcza dla osób, które wciąż szukają lepszych alternatyw dla pewnych programów. Oczywiście należy pamiętać, ze wciąż jest w fazie testów. Obecnie jest ona obecna w przypadku odtwarzaczy filmów. Z czasem jednak powinna zostać rozszerzona także na inne aplikacje. Google jednak musi ustalić dodatkowe funkcje dla poszczególnych kategorii programów oraz je sprawdzić. Ciekawie również wygląda kwestia dostępności: źródła donoszą, że to zupełna nowość. Znam jednak osoby, które zarzekają się, że jest ona u nich obecna już od dawna. Jak najbardziej jest to możliwe, gdyż testy Google bywają w tej kwestii bardzo chaotyczne. Warto także zaznaczyć, że testy takiej funkcjonalności nie są gwarantem jej obecności w Sklepie Play. Google może uznać, że to rozwiązanie zwyczajnie się nie sprawdza.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.